У Польщі заявили, що відносини з Україною зараз «не є найкращими»

Джерело: RMF FM

Заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський заявив, що зараз польсько-українські відносини “не є найкращими” через висловлювання українських посадовців.

Яблонський зауважив, що між Україною та Польщею є багато питань, щодо яких країни “не мають спільної згоди”.

Він також прокоментував майбутню зустріч із представником посольства України у Польщі.

“Розмова буде дуже відвертою. Вона буде дуже конкретною, як і завжди. Ми передамо наші оцінки того, як сьогодні виглядає стан наших відносин, який, на жаль, у зв’язку із заявами деяких представників української влади останнім часом, не є найкращим. Ніхто цього не приховує”, – зауважив Яблонський.

Він додав, що в українських офіційних осіб “виплеснулись емоції”, проте Польща залишається “поблажливою”, оскільки на Україну напали. Водночас Яблонський додав, що Україна не повинна “нападати на своїх союзників”.

“Ми керуємося політикою польських національних інтересів. Ми підтримуємо Україну настільки, наскільки це відповідає польським національним інтересам. Так було і так буде завжди”, – сказав Яблонський.

Що передувало?

Керівник офісу з питань міжнародної політики в адміністрації Анджея Дуди Марчин Пшидач в інтерв’ю польським ЗМІ заявив, що Україна отримала велику підтримку від Польщі і повинна цінувати це. Ці висловлювання пролунали у контексті ситуації з блокуванням експорту українського збіжжя через Польщу.

Після цього МЗС України викликало посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького. Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький різко засудив рішення України викликати польського посла. Також у відповідь Польща викликала посла України Василя Зварича.

Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, ракети до системи ППО IRIS-T SLM та гаубиці Panzerhaubitze.

Володимир Зеленський презентував українцям план перемоги України над РФ. Українці та партнери відреагували критично. 

Президенту більше не вірять та публічно критикують навіть ті, хто ще рік тому наголошував на необхідності утриматися до нашої перемоги. Поглянемо на ключові пункти плану, які розчарували українців.

17 жовтня у Брюсселі Президент Володимир Зеленський спільно з прем’єр-міністром Грецької Республіки Кіріакосом Міцотакісом підписали Угоду про співпрацю у сфері безпеки. Зокрема Греція зобов’язалася надавати додаткові ресурси для прискорення підготовки українських пілотів і технічного персоналу для літаків F-16.

Станом на 16:00 четверга, 17 жовтня, з початку доби по всій лінії фронту відбулося понад 120 бойових зіткнень. Ворог особливо активний на Покровському та Курахівському напрямках. 

Міністерство оборони США оголосило деталі додаткової безпекової допомоги Україні на 425 мільйонів доларів, про яку раніше повідомив глава Білого дому Джо Байден у розмові з президентом Володимиром Зеленським.