Польща ухвалила закон про «російський вплив», який може бути спрямований проти опозиції
Джерело: Euronews
У п’ятницю, 28 липня, польські законодавці проголосували за схвалення закону про вплив Росії, який критикували Європейський Союз і США.
Є побоювання, що закон може бути використаний проти політичної опозиції. Коли він набуде чинності, то створять потужний комітет експертів, які зможуть розслідувати ймовірне російське втручання у Польщу та назвати імена політиків, які допускають це. Потім комітет може заборонити зацікавленим особам займати державні посади.
Однак критики кажуть, що це насамперед проти колишнього прем’єр-міністра Дональда Туска, який, як очікується, балотуватиметься на парламентських виборах пізніше цього року. Польська політична партія PiS звинувачує Туска в надто дружньому ставленні до Росії та президента Володимира Путіна.
Законопроєкт передбачає створення комісії для перевірки того, чи в період з 2007 по 2022 рік політики під впливом Росії ухвалювали рішення, які могли загрожувати безпеці Польщі.
Нижня палата (Сейм) Польщі проголосувала 235 “за” та 214 “проти”, четверо утримались. Тепер для того, щоб закон набув чинності, потрібен підпис Дуди.
Дуда стверджує, що це необхідно для прозорості та для того, щоб Росія не поставила під загрозу майбутню стабільність Польщі.
Державний департамент США та влада ЄС різко розкритикували закон у його першій редакції та висловили занепокоєння щодо його наслідків для демократії в Польщі.
- Голова британської розвідки закликає росіян шпигувати, щоб «припинити кровопролиття».
- Молдова викличе посла Росії для пояснень щодо можливого шпигунського обладнання на даху російського посольства.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.