Польща ухвалила закон про «російський вплив», який може бути спрямований проти опозиції

Джерело: Euronews

У п’ятницю, 28 липня, польські законодавці проголосували за схвалення закону про вплив Росії, який критикували Європейський Союз і США.

Є побоювання, що закон може бути використаний проти політичної опозиції. Коли він набуде чинності, то створять потужний комітет експертів, які зможуть розслідувати ймовірне російське втручання у Польщу та назвати імена політиків, які допускають це. Потім комітет може заборонити зацікавленим особам займати державні посади. 

Однак критики кажуть, що це насамперед проти колишнього прем’єр-міністра Дональда Туска, який, як очікується, балотуватиметься на парламентських виборах пізніше цього року. Польська політична партія PiS звинувачує Туска в надто дружньому ставленні до Росії та президента Володимира Путіна.

Законопроєкт передбачає створення комісії для перевірки того, чи в період з 2007 по 2022 рік політики під впливом Росії ухвалювали рішення, які могли загрожувати безпеці Польщі.

Нижня палата (Сейм) Польщі проголосувала 235 “за” та 214 “проти”, четверо утримались. Тепер для того, щоб закон набув чинності, потрібен підпис Дуди.

Дуда стверджує, що це необхідно для прозорості та для того, щоб Росія не поставила під загрозу майбутню стабільність Польщі. 

Державний департамент США та влада ЄС різко розкритикували закон у його першій редакції та висловили занепокоєння щодо його наслідків для демократії в Польщі. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 постраждалих. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в гіпермаркеті у Харкові, який нещодавно атакували росіяни, могли перебувати понад 200 людей.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.

Сьогодні, 25 травня, відзначається Всесвітній день щитоподібної залози (World Thyroid Day). У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як пильнувати за станом щитоподібної залози та як уникнути йододефіциту.