Голова британської розвідки закликає росіян шпигувати, щоб «припинити кровопролиття»

Джерело: Aljazeera

Голова Таємної служби розвідки Великої Британії Річард Мур попросив росіян, котрі засуджують війну РФ проти України, шпигувати на користь Великої Британії, щоб допомогти “припинити кровопролиття”.

“Я запрошую їх зробити те, що робили інші за останні 18 місяців, і об’єднатися з нами. Наші двері завжди відкриті… Їхні секрети будуть у безпеці з нами, і ми разом працюватимемо, щоб припинити кровопролиття”, – сказав Річард Мур.

Подібне запрошення зробив два місяці тому Вашингтон, коли ЦРУ оприлюднило відео, в якому закликало росіян вийти на зв’язок.

“Зв’яжіться з нами. Можливо, люди навколо вас не хочуть чути правду. Ми хочемо”, – зазначено в повідомленні.

Річард Мур також сказав, що британські шпигуни використовують штучний інтелект (ШІ), щоб стримувати постачання зброї Росії під час її війни з Україною.

Його співробітники “поєднують свої навички зі штучним інтелектом і масовими даними, щоб ідентифікувати та перешкоджати надходженню зброї до Росії”.

“Разом із нашими союзниками [ми маємо намір] виграти перегони за опанування етичним і безпечним використанням ШІ”, – сказав він.

Він попередив, що немає “абсолютно жодних сумнівів”, що супротивники намагатимуться розвинути штучний інтелект у безрозсудний і небезпечний спосіб.

“Важливою частиною нашої ролі в майбутньому стане спроба… виявити, розкрити, а потім завадити людям, які хочуть розвивати штучний інтелект у небезпечних напрямках”.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.

У Первомайському на Харківщині створили мурал на честь загиблого Героя України Олега Фадєєнка на псевдо “Малиш”.