Путін не приїде на саміт БРІКС у ПАР, де його могли арештувати

Джерело: Адміністрація президента ПАР
Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса офіційно повідомив, що президент РФ Володимир Путін не приїде особисто на саміт БРІКС до ПАР, де його могли арештувати за ордером Міжнародного кримінального суду.
У заяві Рамафоси мовиться, що Путін не відвідає саміт “за взаємною згодою сторін”. Замість очільника Кремля Росію на саміті представлятиме глава МЗС РФ Сергій Лавров.
Саміт БРІКС у ПАР пройде вже у серпні. Окрім Росії, учасниками саміту є Бразилія, Індія, Китай та Південна Африка: всі ці країни на БРІКС представлятимуть президенти.
Варто зауважити, що ще напередодні Сиріл Рамафоса звертався до МКС з проханням не арештовувати Путіна, якщо той приїде на БРІКС. Президент ПАР заявив, що такий арешт означав би “оголошення війни”.
Таку заяву він зробив у відповідь на судовий позов, поданий опозиційним “Демократичним альянсом” із метою змусити уряд країни заарештувати російського президента, якщо той ступить на південноафриканську землю.
Що передувало?
17 березня досудова палата Міжнародного кримінального суду у Гаазі, юрисдикцію якого Москва не визнає, видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.
У зв’язку з цим ПАР як підписант Міжнародного кримінального суду (МКС) зобов’язана заарештувати Путіна, якщо він візьме участь у переговорах між лідерами Бразилії, Росії, Індії та Китаю.
Раніше The Times повідомляло, що влада ПАР попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
- Депутати Європарламенту закликали Міжнародний кримінальний суд (МКС) видати ордер на арешт самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.
20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.
19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.