Глава ПАР попросив МКС скасувати зобов’язання щодо арешту Путіна

Джерело: Reuters

Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса попросив дозволу в Міжнародного кримінального суду не арештовувати російського президента Володимира Путіна, оскільки вважає, що це “означало б оголошення війни”.

У серпні в Південній Африці має відбутися саміт БРІКС — Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки, у якому заплановано участь усіх глав держав цих країн.

Одначе, МКС видав ордер на арешт Путіна, звинувачуючи його у воєнному злочині – депортації українських дітей до Росії. ПАР входить до переліку країн, які підписали Римський статут, тож зобов’язана заарештувати Путіна, якщо він з’явиться на саміт.

Рамафоса зробив таку заяву у відповіді на судовий позов, поданий опозиційним “Демократичним альянсом” із метою змусити уряд країни заарештувати російського президента, якщо він ступить на південноафриканську землю.

Він зауважив, що ініціював що ініціював консультації з МКС відповідно до статті 97, проте не може розкрити подробиці.

Південно-Африканська Республіка має очевидні проблеми з виконанням запиту на арешт і видачу президента Путіна, — мовиться в його заяві. — Росія дала зрозуміти, що арешт її президента буде оголошенням війни, — додав Рамафоса.

17 березня досудова палата Міжнародного кримінального суду у Гаазі, юрисдикцію якого Москва не визнає, видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України.

Раніше The Times повідомляло, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.

Однак, 11 липня Сиріл Рамафоса заявив, що наступного місяця саміт БРІКС, на який отримав запрошення президент РФ Володимир Путін, відбудеться, попри ордер Міжнародного кримінального суду на арешт очільника Кремля.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.