Глава ПАР попросив МКС скасувати зобов’язання щодо арешту Путіна

Джерело: Reuters

Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса попросив дозволу в Міжнародного кримінального суду не арештовувати російського президента Володимира Путіна, оскільки вважає, що це “означало б оголошення війни”.

У серпні в Південній Африці має відбутися саміт БРІКС — Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки, у якому заплановано участь усіх глав держав цих країн.

Одначе, МКС видав ордер на арешт Путіна, звинувачуючи його у воєнному злочині – депортації українських дітей до Росії. ПАР входить до переліку країн, які підписали Римський статут, тож зобов’язана заарештувати Путіна, якщо він з’явиться на саміт.

Рамафоса зробив таку заяву у відповіді на судовий позов, поданий опозиційним “Демократичним альянсом” із метою змусити уряд країни заарештувати російського президента, якщо він ступить на південноафриканську землю.

Він зауважив, що ініціював що ініціював консультації з МКС відповідно до статті 97, проте не може розкрити подробиці.

Південно-Африканська Республіка має очевидні проблеми з виконанням запиту на арешт і видачу президента Путіна, — мовиться в його заяві. — Росія дала зрозуміти, що арешт її президента буде оголошенням війни, — додав Рамафоса.

17 березня досудова палата Міжнародного кримінального суду у Гаазі, юрисдикцію якого Москва не визнає, видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України.

Раніше The Times повідомляло, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.

Однак, 11 липня Сиріл Рамафоса заявив, що наступного місяця саміт БРІКС, на який отримав запрошення президент РФ Володимир Путін, відбудеться, попри ордер Міжнародного кримінального суду на арешт очільника Кремля.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.

Президент Володимир Зеленський привітав Військово-морські сили із професійним святом.