У Польщі заявили, що відносини з Україною зараз «не є найкращими»

Джерело: RMF FM

Заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський заявив, що зараз польсько-українські відносини “не є найкращими” через висловлювання українських посадовців.

Яблонський зауважив, що між Україною та Польщею є багато питань, щодо яких країни “не мають спільної згоди”.

Він також прокоментував майбутню зустріч із представником посольства України у Польщі.

“Розмова буде дуже відвертою. Вона буде дуже конкретною, як і завжди. Ми передамо наші оцінки того, як сьогодні виглядає стан наших відносин, який, на жаль, у зв’язку із заявами деяких представників української влади останнім часом, не є найкращим. Ніхто цього не приховує”, – зауважив Яблонський.

Він додав, що в українських офіційних осіб “виплеснулись емоції”, проте Польща залишається “поблажливою”, оскільки на Україну напали. Водночас Яблонський додав, що Україна не повинна “нападати на своїх союзників”.

“Ми керуємося політикою польських національних інтересів. Ми підтримуємо Україну настільки, наскільки це відповідає польським національним інтересам. Так було і так буде завжди”, – сказав Яблонський.

Що передувало?

Керівник офісу з питань міжнародної політики в адміністрації Анджея Дуди Марчин Пшидач в інтерв’ю польським ЗМІ заявив, що Україна отримала велику підтримку від Польщі і повинна цінувати це. Ці висловлювання пролунали у контексті ситуації з блокуванням експорту українського збіжжя через Польщу.

Після цього МЗС України викликало посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького. Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький різко засудив рішення України викликати польського посла. Також у відповідь Польща викликала посла України Василя Зварича.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.

В п’ятницю, 24 травня, США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму 275 мільйонів доларів.

Від початку доби кількість бойових зіткнень на фронті зросла до 77. Російські окупанти докладають максимум зусиль, щоб прорвати оборону ЗСУ.

За даними ЗМІ, російський президент Володимир Путін готовий до перемовин про припинення війни проти України, однак лише за умови, що будуть визнані поточні лінії фронту.

У Генеральному штабі ЗСУ надали оперативну інформацію станом на 22.30 23 травня щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами загарбницьких планів.