У Польщі заявили, що відносини з Україною зараз «не є найкращими»

Джерело: RMF FM

Заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський заявив, що зараз польсько-українські відносини “не є найкращими” через висловлювання українських посадовців.

Яблонський зауважив, що між Україною та Польщею є багато питань, щодо яких країни “не мають спільної згоди”.

Він також прокоментував майбутню зустріч із представником посольства України у Польщі.

“Розмова буде дуже відвертою. Вона буде дуже конкретною, як і завжди. Ми передамо наші оцінки того, як сьогодні виглядає стан наших відносин, який, на жаль, у зв’язку із заявами деяких представників української влади останнім часом, не є найкращим. Ніхто цього не приховує”, – зауважив Яблонський.

Він додав, що в українських офіційних осіб “виплеснулись емоції”, проте Польща залишається “поблажливою”, оскільки на Україну напали. Водночас Яблонський додав, що Україна не повинна “нападати на своїх союзників”.

“Ми керуємося політикою польських національних інтересів. Ми підтримуємо Україну настільки, наскільки це відповідає польським національним інтересам. Так було і так буде завжди”, – сказав Яблонський.

Що передувало?

Керівник офісу з питань міжнародної політики в адміністрації Анджея Дуди Марчин Пшидач в інтерв’ю польським ЗМІ заявив, що Україна отримала велику підтримку від Польщі і повинна цінувати це. Ці висловлювання пролунали у контексті ситуації з блокуванням експорту українського збіжжя через Польщу.

Після цього МЗС України викликало посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького. Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький різко засудив рішення України викликати польського посла. Також у відповідь Польща викликала посла України Василя Зварича.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.

У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.

Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.

134 роки тому народився український поет, громадський та державний діяч Павло Тичина, чия контроверсійна постать й досі викликає жваві дискусії. Його рання творчість сповнена музичної витонченості та філософської глибини. Подібно до європейських митців, він створив власний модерний стиль – кларнетизм, що стало справжнім проривом в українській поезії 1920-тих років. Однак під тиском радянської тоталітарної машини Тичина “проміняє кларнет на дудку” та стане мовчазним свідком репресій і трагедій своєї доби.

У першому випуску “Родинного подкасту” платформи пам’яті Меморіал Любов Василів, Оксана Боркун і Юлія Селютіна діляться досвідом переживання втрати та розповідають про підтримку, якої бракує. Спеціально для Букв Меморіал підготував добірку важливих тез із подкасту.