У Польщі зустрілася команди з запуску першої в історії спільної інституції України та НАТО

Джерело: Урядовий портал

5 березня у Польщі відбулась перша зустріч проектної команди з запуску JATEC (NATO-Ukraine Joint Analysis, Training and Education Centre) – першої спільної інституції Альянсу та України.

Робота Центру спрямована на досягнення повної взаємосумісності Збройних Сил України та сил країн НАТО.

Міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина висловила вдячність всім, хто долучився до проєкту, а також польській стороні, що ухвалила рішення прийняти цю важливу ініціативу на своїй території.

Ми розглядаємо Центр, поряд з механізмами Ради Україна-НАТО, як додатковий структурний елемент для нашої інтеграції до Альянсу. Тому дуже важливо, щоб JATEC був дієвою інституцією, юридично і практично інтегрованою в більш широку структуру НАТО, – наголосила Стефанішина у відеозверненні.

З практичного погляду, міністерка закликала проєктну команду зосередитися на актуальних питаннях, які сприятимуть знаходженню ефективних рішень у сфері безпеки і оборони, зокрема в контексті триваючої російської агресії.

Вона також додала, що Україні стануть у пригоді будь-які практичні знання та досвід, які можуть допомогти захистити населення і забезпечити власну безпеку, “хай то на землі, у небі, на морі чи у кіберпросторі”.

Зауважується, що Центр – це платформа для постійного діалогу, обміну знаннями та експертизою, спільного пошуку рішень.

Довідка. Рішення про запуск JATEC ухвалили за результатами засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів оборони 15 лютого 2024 року. Завданнями Центру стануть: спільний аналіз та узагальнення досвіду в сфері оборони та безпеки; удосконалення системи підготовки та військової освіти; сприяння підвищенню взаємосумісності; розвиток спроможностей СБУ.

  • 26 липня відбулося друге засідання Рада Україна-НАТО, присвячене зокрема безпековій ситуації в Чорноморському регіоні після виходу Росії з “зернової угоди”.
  • 29 листопада під час засідання Ради Україна-НАТО затверджено річну програму, спрямовану на підготовку України до членства в Альянсі.
  • Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України схвалила проєкт адаптованої Річної національної програми (аРНП) на 2024 рік для представлення стороні НАТО.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.