У Полтаві знову зросла кількість загиблих внаслідок ракетного удару 3 вересня
Джерел: Філіп Пронін/Телеграм
Голова Полтавської ОВА Філіп Пронін повідомив, що 3 жовтня у Полтаві зросла кількість загиблих внаслідок російського удару по навчальному закладу. Нині кількість загиблих становить 59 осіб.
Рівно місяць минув із дня страшної трагедії в Полтаві. На жаль, сьогодні у лікарні померла ще одна людина, яка постраждала внаслідок ракетного удару 3 вересня, – написав голова ОВА.
Кількість жертв цинічного удару російської армії зросла до 59 осіб.
Нагадаємо, російські агресори завдали удару по навчальному закладу Полтави, використавши дві балістичні ракети.
Ракети вдарили так швидко після тривоги, що люди ще не встигли евакуюватися до бомбосховища. Одну з будівель інституту частково зруйновано, багато людей опинилися під завалами.
Рятувальники локалізували пожежу та розбирають завали. Завдяки їхній роботі врятовано 25 осіб, з яких 11 дістали з-під завалів. Потерпілих передають лікарям для медичної допомоги.
Вже розпочато досудове розслідування за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Попередньо росіяни атакували місто двома балістичними ракетами “Іскандер-М”. Ворог поцілив у навчальний заклад та лікарню.
У Полтавській області з 4 вересня оголошено триденну жалобу через удар росіян по військовому Інституту звʼязку.
- Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич засудила російський ракетний удар по Полтаві 3 вересня.
- Американські та європейські ЗМІ звернули увагу на ракетну атаку РФ по Полтаві 3 вересня.
- Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок зреагувала на ракетний обстріл Полтави, наголосивши, що російський президент Володимир Путін має особисто відповісти за воєнний злочин.
- 65 постраждалих від російського ракетного удару по Полтаві 3 вересня перебувають у тяжкому стані.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.