У популярних тампонах виявили токсичні метали, включаючи свинець та миш’як

Джерело: дослідження у журналі Environment International

Дослідження, проведене над 30 зразками тампонів 14 різних брендів, показало наявність 16 потенційно токсичних металів, включаючи свинець, миш’як та кадмій.

Ці токсичні елементи знайшли у великих концентраціях у виробах, що продаються у США, ЄС та Великій Британії. Щодо конкретних брендів не йшлося, а лише зазначено, що вони поширені на ринку споживачів.

Науковці особливо відзначили наявність миш’яку. Цей напівметалічний хімічний елемент є канцерогеном і може стати причиною оксидативного стресу у клітинах матки та яєчників через вагінальний контакт. Ще у тампонах виявили кадмій, який може спровокувати серцево-судинні захворювання та ниркову недостатність.

Дослідження припустило, що можливо цинку та кальцію додавали навмисно для покращення антибактеріальних властивостей та запобігання неприємному запаху. Науковці наголосили, що метали могли потрапити в тампони через сировину або воду, що використовується під час виробництва.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.