У порту Одеси завантажують останні два балкери, які вивезуть продовольство «зерновим коридором»

Джерело: Мінінфраструктури.

В одеському порту завершують завантажувати 85 тисяч тонн зерна для Єгипту. Останні два балкери вивезуть українську продукцію за чинною угодою “зернової ініціативи”, яку Москва хоче розірвати 17 липня.

Міністерство наголосило, що Росія надалі блокує експорт зерна.

“З початку липня з чорноморських портів вийшло 6 суден. Сукупно на них було завантажено тільки 215 тисяч тонн агропродукції”, — йдеться у повідомленні.

У порту Чорноморська судна немає нині суден під завантаження. Вони вийшли звідти минулого тижня в напрямку Китаю та Тунісу.

Також понад два місяці не працює найбільший порт “Південний”, оскільки росіяни “викреслюють” усі судна, які прямують до нього.

З 26 червня росіяни відмовляються проводити інспекції суден, що прямують до українських портів під завантаження. 29 суден заблоковано в територіальних водах Туреччини. Вони б могли доставити понад 1,4 млн тонн агропродукції для країн Азії та Африки.

Відсутність українського зерна на ринку призведе до зростання світових цін на продовольство і поглибить кризу в бідних країнах.

Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.