У Придністров’ї запровадять надзвичайний стан через зупинку транзиту газу в Україні
Джерело: tv8.md
У невизнаному Придністров’ї запроваджують надзвичайний економічний стан через можливе зупинення постачання російського газу з 1 січня 2025 року. Рішення ухвалили на засіданні Рада безпеки регіону, повідомив тираспольський лідер регіону Вадим Красносельський.
Красносельський 9 грудня підписав указ про запровадження надзвичайного економічного стану.
Немає стовідсоткової гарантії як на постачання газу, так і його припинення. Проте ми маємо готуватися до будь-якого розвитку подій. Сьогодні Радбез розповідатиме дії кожного керівника, кожного службовця, кожної організації в умовах як продовження постачання газу, так і його припинення. Поки що сказати, який сценарій буде – неможливо, – заявив Красносельський
Режим надзвичайного економічного стану запровадять на 30 днів. На час дії надзвичайного стану усі підприємства регіону мають раціонально використовувати газ та інші енергоресурси.
Також влада введе заборону на експорт енергоресурсів і встановить обмеження на здійснення окремих видів фінансової та економічної діяльності, включно з переміщенням товарів, фінансових коштів і наданням послуг.
Указ Красносельського має затвердити законодавчий орган Придністров’я. Місцеві “депутати” планують розглянути питання 11 грудня.
Російський газ надходить на Молдовську ДРЕС у Придністров’ї, в якої офіційний Кишинів закуповує більшість електрики для країни.
Додамо, у жовтні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна не має наміру продовжувати контракт на транзит російського газу після завершення його дії у 2025 році. Шмигаль наголосив, що стратегічною метою України є запровадження санкцій проти російського газу та позбавлення Росії прибутків від продажу вуглеводнів.
Він також визнав, що деякі держави, зокрема Словаччина, значною мірою залежать від цього ресурсу, але висловив сподівання на поступову диверсифікацію постачань.
Водночас Україна готова продовжувати виконувати свої зобов’язання відповідно до угоди про асоціацію з Європейським Союзом та положень Енергетичної Хартії.
- 1 серпня речник Єврокомісії Балаш Ужвар заявив про відсутність ризиків для безпеки після санкцій України на транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини.
- Ми повідомляли, що Угорщина та Словаччина звернулися до Єврокомісії з проханням закликати Київ зняти санкції з “Лукойлу”. В ЄС відмовили. Після чого міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Єврокомісія відповідальна за зупинку транзиту російської нафти, мовляв, аби “шантажувати дві країни, які відмовилися від постачання озброєння”.
- Раніше глава уряду Денис Шмигаль повідомив про перебіг та результати низки переговорів із премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо стосовно транзиту російської нафти.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан хоче, щоб Європейський союз переконав Україну відновити транзит російського газу. Такі вимоги звучать на тлі того, що ЄС потрібно продовжити санкції проти Росії.
Непал оголосив про підвищення плати за дозвіл на сходження на Еверест — найвищу гору на планеті.
СБУ затримала двох російських агентів, які шпигували за локаціями ЗСУ на Одещині та Миколаївщині. Один з затриманих – неповнолітній.
Речник оперативно-стратегічного угрупування військ “Хортиця” Віктор Трегубов розповів, що російські окупанти намагаються обійти Покровськ з флангів та відрізати місто від логістики, однак їм це не вдається.
На порталі “Дія” відновили роботу 13 сервісів, що стосуються будівництва.