У Раді погодили підвищення військового збору до 5%. Також його запровадять для ФОПів

Джерело: голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев

Робоча група, що працює над законопроєктом про підвищення податків, погодила підвищення військового збору з 1,5% до 5% на доходи українців. Для ФОПів третьої групи введуть збір обсягом 1%.

Збір буде спрямовуватися на фінансування ЗСУ через спеціальний фонд. Натомість 1% військового збору для юросіб на єдиному податку третьої групи скасовано. Збільшення податку на прибуток банків виключили через позицію Мінфіну та НБУ.

“Всі зміни погоджені Мінфіном. Врешті планований ресурс у 125 млрд грн розтанув до 30,1 млрд. І це ще навіть не друге читання”, – зауважив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Раніше народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна заявила, що влада потрапила в “податкову пастку” через збільшення податкового навантаження на бізнес.

Згодом спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер розповіла, як американський уряд заохочує уряд України збільшувати прибутки.

Вона зауважила, що Кабмін самостійно вирішуватиме, звідки брати доходи, однак уряд США рекомендує зосередитись не на підвищенні податків, а на реформі митниці та боротьбі з тіньовими ринками.

“У вас є доходи, яких ви не отримуєте і які ви мали б отримати сьогодні. Зосередьмося спочатку на цьому”, – зауважила Пріцкер.

Вона додала, що запропонувала Кабміну провести реформу митниці шляхом цифровізації, оскільки це допоможе запобігти корупції.

Окрім цього, потрібно боротись з тіньовими ринками сигарет, алкоголю та електроніки. Ці товари можна продавати на великому рику та отримувати чималі прибутки.

Своєю чергою, народний депутат Ярослав Железняк висловив власну позицію стосовно ініціативи уряду щодо підняття податків. Парламентар заявив про абсолютну незгоду з пропозицією Кабміну, закликавши зокрема значно змінити текст податкових змін та скоротити “всі зайві видатки”.

Читайте також: Корупційний рай для податкової – закон про «клуб «білого» бізнесу»

11 років тому, у лютневі дні 2014 року, Віктор Янукович готував свою втечу з України. Попри заяви про намір залишитися в країні, він таємно організовував евакуацію цінностей із резиденції в Межигір’ї та координував шляхи відступу. Букви згадують перебіг подій і трагічні для нашої держави наслідки загравання Януковича з Росією. 

Фрідріх Мерц, консервативний опонент Ангели Меркель, має всі шанси стати наступним канцлером Німеччини. Водночас, ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” (AfD) очікує історичного прориву.

Мікропластик проникнув у всі куточки Землі — від арктичної мерзлоти до організмів морських тварин. Він також виявлений у людських тілах.

Активісти руху “Всі ненавидять Ілона Маска” прийшли до флагманського магазину Tesla у Лондоні з картонною фігуркою Маска, який демонструє скандальний жест, схожий на нацистське вітання.

У віці 82 роки пішов з життя режисер Джордж Армітедж, відомий за фільмами “Хітмен” та “Маямі Блюз”.