У Раді погодили підвищення військового збору до 5%. Також його запровадять для ФОПів
Джерело: голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев
Робоча група, що працює над законопроєктом про підвищення податків, погодила підвищення військового збору з 1,5% до 5% на доходи українців. Для ФОПів третьої групи введуть збір обсягом 1%.
Збір буде спрямовуватися на фінансування ЗСУ через спеціальний фонд. Натомість 1% військового збору для юросіб на єдиному податку третьої групи скасовано. Збільшення податку на прибуток банків виключили через позицію Мінфіну та НБУ.
“Всі зміни погоджені Мінфіном. Врешті планований ресурс у 125 млрд грн розтанув до 30,1 млрд. І це ще навіть не друге читання”, – зауважив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
Раніше народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна заявила, що влада потрапила в “податкову пастку” через збільшення податкового навантаження на бізнес.
Згодом спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер розповіла, як американський уряд заохочує уряд України збільшувати прибутки.
Вона зауважила, що Кабмін самостійно вирішуватиме, звідки брати доходи, однак уряд США рекомендує зосередитись не на підвищенні податків, а на реформі митниці та боротьбі з тіньовими ринками.
“У вас є доходи, яких ви не отримуєте і які ви мали б отримати сьогодні. Зосередьмося спочатку на цьому”, – зауважила Пріцкер.
Вона додала, що запропонувала Кабміну провести реформу митниці шляхом цифровізації, оскільки це допоможе запобігти корупції.
Окрім цього, потрібно боротись з тіньовими ринками сигарет, алкоголю та електроніки. Ці товари можна продавати на великому рику та отримувати чималі прибутки.
Своєю чергою, народний депутат Ярослав Железняк висловив власну позицію стосовно ініціативи уряду щодо підняття податків. Парламентар заявив про абсолютну незгоду з пропозицією Кабміну, закликавши зокрема значно змінити текст податкових змін та скоротити “всі зайві видатки”.
Читайте також: Корупційний рай для податкової – закон про «клуб «білого» бізнесу»
- Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна повідомила, що, за її інформацією, рішення Верховної Ради скасувати штрафи за неподання звітів про контрольовані іноземні компанії (КІК) ухвалене в інтересах найвищого керівництва держави.
- 18 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11256-2 про підвищення акцизного податку на пальне. Законопроєкт підтримано 231 голосом, включаючи правку №267 щодо газу.
- У першому кварталі 2024 року з Державного бюджету не виділяли кошти на захист енергетичних об’єктів України.
- У Нацбанку зауважили, що заплановане збільшення податків може спричинити подальше підвищення споживчих цін для населення.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.