У Раді запропонували оподатковувати прибуток від криптовалюти
Джерело: Данило Гетманцев/Telegram
На засідання парламентського комітету 24 квітня винесуть законопроєкт про віртуальні активи, поінформував голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев.
Понад 200 сторінок. Складний документ, який об’єднує всі основні питання щодо криптоактивів. Регулювання обігу, статус регуляторів, оподаткування, – розповів Гетманцев.
Нардеп від “Слуги народу” оприлюднив кілька пунктів проєкту:
- Оподаткування. Пропонується оподаткування прибутку. Тобто оподатковується різниця між тим, що власник криптоактиву протягом звітного річного податкового періоду витратив на придбання криптоактивів, і тими доходами, які він отримав від продажу цих активів.
- Перехідний період. Передбачається, що протягом року людина може продати й задекларувати свій дохід від криптоактивів за ставкою 5% без підтвердження витрат на їх придбання в минулому.
Деталі законопроєкту Гетманцев пообіцяв оприлюднити після засідання комітету.
Раніше Гетманцев зауважив, що в Україні з “високою ймовірністю” легалізують криптовалюту у першому кварталі 2025 року.
Нещодано нардеп розповів, що протягом 2025 року в Україні планують посилити податковий контроль.
За його словами, на 2025 рік передбачено реалізацію 74 заходів у рамках Національної стратегії доходів (НСД).
Найважливішими є :
- Законопроєкт про впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, одержані через цифрові платформи. Це, зокрема, стосується сервісів таксі та доставлення їжі;
- Імплементація положень директиви про боротьбу з ухиленням від сплати податків (ATAD);
- Доопрацювання системи є-аудиту;
- Вдосконалення механізму управління податковими ризиками та повноцінний запуск електронної акцизної марки.
Також додамо, що за час повномасштабного вторгнення України витрати на телемарафони “Єдині новини #UAразом” та “Freeдом” сягнули 2,01 млрд грн. Про це, згідно з інформацією Наші Гроші, свідчать дані з систем “Прозорро” та “007”.
- Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк критично відреагував на ініціативу Міністерства фінансів підвищити податки для ФОП (фізичних осіб-підприємців).
- Реформа спрощеної системи оподаткування змінить правила гри для малого та середнього бізнесу. Підприємцям варто готуватися до поступового підвищення податкового навантаження та посилення контролю з боку держави.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.