У Раді запропонували податки за спецрежимом: це торкнеться кур’єрів, таксистів тощо
Джерело: нардеп і заступник голови фінкомітету Верховної Ради Ярослав Железняк
У Верховній Раді запропонували ввести спецрежим оподаткування доходів, одержаних фізособами від здійснення окремих видів діяльності. У проєкті закону №10166 йдеться про кур’єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів тощо.
Законопроєкт ініціювали 18 нардепів. Нині його надано для обговорення і направлено на розгляд Комітету. За словами Железняка, який є одним з авторів документа, нововведення покликане спростити умови для легалізації понад 500 тисяч самозайнятих осіб. Загалом проєкт охоплює 20 видів діяльності.
Він наголосив, що спецрежим допоможе визначити юридичну площину для діяльності онлайн-платформ відповідно до вимог Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ, пояснив парламентарій. Це пов’язано з наближенням українського законодавства до Європейського Союзу.
“Законом буде створено прозоре й зрозуміле регулювання діяльності онлайн-платформ. Адже в одних тільки Uber, Bolt, Uklon, Glovo – понад 300 тис. самозайнятих водіїв та кур’єрів! (Цих платформ більше – Kabanchik тощо, їхня кількість зростає)” , — розповів Желєзняк.
Також подібна платформа дозволить розв’язати проблему обліку готівкових надходжень.
“Це детінізація економіки та суттєвий крок уперед у диджиталізації податків”, — каже Железняк.
На його думку, держава отримає переваги як додаткові надходження до бюджету, створення можливості “просто сплачувати податки” для осіб з цими видами діяльності та створення зрозумілих умов діяльності “операторів цифрових платформ”. Водночас громадяни можуть отримати спрощення та автоматизація обліку та податок 6%, коли не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність тощо.
Переходити на оплату податків за таким спеціальним режимом українці зможуть за бажанням.
“Хто захоче – залишається на звичній для себе системі, яка діє зараз”, – додав парламентарій.
- Кабінет міністрів погодив виділення 180,1 мільйона гривень з резервного фонду держбюджету на фінансову допомогу звільненим з полону особам та сімʼям тих, хто досі перебуває в полоні. Відповідне розпорядження ухвалили на засіданні уряду 17 жовтня.
- У першому читанні Верховна Рада ухвалила проєкт Державного бюджету України на 2024 рік. 285 парламентаріїв узгодили редакцію документа після розгляду рекомендацій бюджетного комітету і депутатських поправок.
НАТО не піддасться на російські погрози і продовжить активну підтримку України, заявив Генсекретар альянсу Марк Рютте під час свого першого візиту до місії НАТО в Вісбадені, котра має на меті повністю взяти на себе координацію військової допомоги Києву.
Силам оборони вдалося зупинити просування російської армії під містом Селидове на Донеччині, зазначив експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. Оборону на цій ділянці фронту тримає 15-та бригада Нацгвардії України Кара-Даг.
Представник РПЦ, митрополит Єкатеринбурзький та Верхотурський Євген назвав повномасштабну війну РФ проти України процесом “лікування”, тоді як Росія, за його словами виступає в ролі “хірурга”, який проводить операцію, щоб видалити “щось, що несе в собі смерть”.
Уповноважений з прав людини у Таджикистані Умед Бобозода звернувся до російської омбудсменки Тетяни Москалькової через порушення прав земляків у Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 189 бойових зіткнень. Найгарячіше сьогодні на Курахівському, Покровському та Лиманському напрямках.