У Раді запропонували звільнити міністра фінансів Марченка
Джерело: Ярослав Железняк/Telegram
3 червня до Верховної Ради внесли постанову, подану нардеп Ярославом Железняком, про звільнення з посади міністра фінансів Сергія Марченка.
За словами Железняка, головна причина – абсолютний відкритий саботаж проведення митної реформи та порушення вже 5-ти місяців норми закону про запуск прозорого конкурсу на голову Митниці.
Щодо решти претензій, котрі озвучив народний обранець:
- другий рік поспіль зрив встановлених законом строків подання Бюджетної декларації. Як і систематичні проблеми з фінансуванням Бюджету;
- фактичне погодження всіх популістичних бюджетних “побажання”ОП: від Нацкешбеку та фінансування марафону, до видачі “1000 Зеленського” та купівлі ядерних реакторів;
- самоусунення та відання на “аутсорс” ОП всіх фінансових відомств Мінфіну.
Втім, Железняк, визнав, що п’ять років тому, був серед тих, хто підтримував призначення Марченко на свою посаду. Железняк пояснив, що тоді знав його, як фахову і принципову людину.
Але через 5 років та 2 місяці на посаді – це черговий приклад, що з чинною системою будь-яка людина в середині втрачає принципи… Безмовно погоджуючись з будь-якими командами ОП, зокрема і відверто корупційними. Для останнього у нас вже є і так Мінекономіки, другий не потрібен, – додав депутат.
Додамо, раніше народний обранець Ярослав Железняк зауважив, що кошти, які влада планує витратити на 1000-гривневі виплати українцям, могли б направити на потреби української армії, оскільки ці кошти будуть взяті з внутрішніх ресурсів держави.
Згодом джерела ЕП в уряді й парламенті нібито зазначали, що держава витрачає кошти Міноборони, які призначено витратити наприкінці року, через що їх може не вистачити на виплату грошового забезпечення військовим. Загальний обсяг витрачених завчасно коштів становить близько 200 мільярдів гривень.
- У Мінфіні підрахували, що на повне відновлення Нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС після російського удару може знадобитися понад 100 мільйонів євро.
- У Міністерстві фінансів наголосили, що фінансування Збройних сил України є беззаперечним пріоритетом для відомства. Тоді як інформація про загрозу виплатам військовослужбовцям не відповідає дійсності.
- На вебсайті президента України зареєстрували петицію з проханням не виплачувати українцям по 1000 гривень.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.