У Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення Умєрова
Джерело: Олексій Гончаренко/Телеграм
26 листопада у Верховній Раді зареєстрували проект постанови щодо звільнення міністра оборони Рустема Умєрова після скандалу з бракованими мінами.
Умєров має піти у відставку. Зареєстрував постанову про звільнення міністра оборони України. Після звільнення мають бути кримінальні справи. І бажано конкретні вироки. Сподіваюсь, колеги підтримають і ми звільнимось від цього ПОТУЖНИКА, якомога швидше, – прокоментував своє подання нардеп Гончаренко.
На початку листопада у ЗМІ з’явилася інформація, що ЗСУ отримали неякісну партію мін калібру 120 мм, вироблених на підприємстві Укроборонпрому. У партії боєприпасів – на 10 пострілів лише 1 розрив.
Своєю чергою, у Міноборони наголосили, що активно займаються розслідуванням причин нештатного спрацювання 120-міліметрових мін.
Відсутність коментарів у публічному просторі не означає, що Міноборони бездіє чи не реагує на інформацію, яка надходить від військових чи зʼявляється, зокрема, у ЗМІ, – пояснили у відомстві.
Міноборони працює у закритому периметрі для забезпечення максимальної ефективності та безпеки. Адже через російську агресію інформація про хід роботи є чутливою, тому залишається з обмеженим доступом.
Наразі Міністерство оборони зупинило використання зазначених партій боєприпасів у Силах оборони, а також їхню видачу в бойові підрозділи – до завершення встановлення причин нештатного спрацювання.
Партію поставлених боєприпасів вилучили для подальших досліджень. Натомість пообіцяли постачити міни імпортного виробництва.
Попередні результати розслідування міжвідомчої комісії щодо постачання неякісних мінометних мін калібру 120-мм вказують на можливі причини дефектів, зокрема неякісні порохові заряди або порушення умов зберігання боєприпасів, що призвело до їх пошкодження.
За цим фактом Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження. За результатами роботи міжвідомчої комісії буде вжито відповідних кадрових рішень щодо відповідальних посадових осіб.
- Міністерство оборони України продовжує роботу з переобрання складу Громадської антикорупційної ради, яка є ключовим консультативно-дорадчим органом при оборонному відомстві.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.