У районі Зміїного сили ППО «приземлили» ворожий дрон «Форпост» вартістю $6 млн

Джерело: Оперативне командування “Південь”

11 вересня у районі Зміїного сили протиповітряної оборони півдня збили ворожий БпЛА “Форпост”, що є досить “цікавим і небезпечним екземпляром”.

Цей ворожий дрон здатний не тільки вести розвідку, але й підсвітлювати лазером цілі для високоточних боєприпасів.

Щобільше, як засіб стеження та спостереження на безпілотнику використовується одна електрооптична та одна інфрачервона камери, що надає можливість його цілодобового використання, уточнили у пресслужбі ОК “Південь”.

“Форпост” може перебувати в польоті близько 18 годин та долати до 250 км, тоді як в оновленій версії – до 350 км.

Після модернізації на БпЛА цього типу з’явився також оновлений канал зв’язку, окремо було заявлено про розробку підвісних контейнерів із додатковими системами, зокрема, радара для виявлення цілей на суходолі, комплексу радіотехнічної розвідки та ретрансляції сигналу.

Отже, “Форпост” – багатофункціональний дрон, вартість якого – близько 6 млн доларів, – поінформували у повідомленні.

Довідка. БпЛА “Форпост” (Searcher) – сімейство тактичних розвідувальних безпілотних авіаційних комплексів, розроблених ізраїльським концерном Israel Aerospace Industries. З 2012 року Росія почала випуск БпЛА “Форпост” — ліцензійної копії “Searcher 2”.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.