У РФ число заблокованих сайтів перевищило 15 тисяч

Джерело: дослідження організації РФ, що веде моніторинг реєстру забороненої інформації

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, кількість сайтів та посилань, підданих військовій цензурі в Росії, досягла понад 15 тисяч.

Зауважується, що з початку року інтенсивність блокувань знизилася, і в цілому період став менш активним в галузі цензури. Одначе, з початку моніторингу 24 лютого 2022 року щодня блокується кілька десятків і навіть сотень сайтів. Ініціаторами цензури найчастіше виступають генеральна прокуратура РФ.

Внаслідок блокування, яке здійснюється як для окремих посилань, так і для цілих сайтів, під забороною опинилися “незалежні російські ЗМІ, сайти організацій правозахисного характеру, а також українські інтернет-ресурси”. Пізніше деякі з них визнали “небажаними”, зокрема “Новая газета” та “Медуза”.

Також під військовою цензурою опиняються розважальні портали, піратські сайти, онлайн-магазини, іноземні ЗМІ та державні сайти. Наголошується, що під блокуванням перебувають популярні соціальні мережі, включаючи Twitter, Facebook та Instagram, що визнані екстремістськими організаціями у березні 2022 року.

Зазначається, що особлива увага приділяється сайтам, які розповсюджують інформацію про втрати російської армії та пропаганду здачі російських військових у полон.

Варто нагадати, що в РФ на вимогу “роскомнадзора” з січня по червень 2023 року заблокували або видалили понад 885 тисяч сайтів із забороненою російським законодавством інформацією.

5 вересня російський глава Володимир Путін заявив, що у РФ необхідно створити національний центр історичної пам’яті, оскільки Захід почав використовувати історію як “зброю ідеологічної боротьби” і спотворювати її “задля політичної кон’юнктури”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.