У РФ до 12 років за ґратами засудили американку російського походження через донат ЗСУ

Джерело: Reuters

Російський суд у четвер засудив Ксенію Кареліну, яка має подвійне громадянство США і Росії, до 12 років ув’язнення за звинуваченням у державній зраді. Вирок винесено після того, як суд визнав її винною у фінансовій підтримці української благодійної організації – вона задонатила близько 50 доларів. 

Кареліна, яка проживала в Лос-Анджелесі та працювала на курорті, визнала свою провину під час закритого судового процесу в Єкатеринбурзі. Важливо зазначити, що цей же суд у липні засудив журналіста Wall Street Journal Евана Гершковича за шпигунство.

Суд встановив, що 24 лютого 2022 року Кареліна перерахувала гроші. Їх пізніше використали для придбання тактичної медицини, обладнання та боєприпасів для Збройних сил України.

Захисники Кареліної стверджували, що вона зробила пожертву в розмірі 51,80 долара на рахунок благодійної організації “Razom for Ukraine”, яка надає гуманітарну допомогу в Україні. Організація заперечує будь-яку причетність до військової підтримки Києва.

33-річна Кареліна з’явилася перед судом у білому світшоті та синіх джинсах і сиділа спокійно в скляній клітці зали суду. Її адвокат, Михайло Мушайлов висловив сподівання на можливий обмін ув’язненими в майбутньому, але Кареліну не включили до нещодавнього обміну полоненими між Росією та Заходом, який звільнив Гершковича.

Кареліна, яка народилася в Росії, емігрувала до США у 2012 році за програмою навчання і отримала американське громадянство у 2021 році. Її арештувала ФСБ, коли вона прилетіла до Росії на початку року, щоб відвідати свою родину в Єкатеринбурзі. Влада забрала її мобільний телефон, де знайшли докази пожертви на благодійність.

Після цього Кареліна зазнала допитів та щотижневих перевірок, а перед її поверненням до Лос-Анджелеса її арештували та ув’язнили за дрібне хуліганство. Незадовго до звільнення їй висунули звинувачення у державній зраді, що в Росії рідко закінчується виправдувальним вироком.

Сім’я та друзі Кареліної в США шоковані її арештом. Вони описують її як людину, яка не цікавилася політикою. Її хлопець, Крістофер ван Хеерден повідомив, що він спілкувався з Державним департаментом США та посольством США в Москві для забезпечення її звільнення. Однак Вашингтон не визнав Кареліну “неправомірно затриманою”, що обмежує можливості дипломатичних переговорів про її обмін.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.