У Росії за допомогу ЗСУ судитимуть жінку, яка має громадянство США та РФ

Джерело: Reuters

У Росії судитимуть 33-річну Ксенію Кареліну – громадянку США та РФ – через допомогу ЗСУ. Її звинувачують у державній зраді, за що жінці загрожує довічне ув’язнення.

Кареліну арештували у січні цього року, коли вона приїхала до РФ, щоб провідати рідних. Сьогодні вона постане перед судом у Єкатеринбурзі за звинуваченням у державній зраді після того, як у РФ її звинуватили у зборі коштів для Збройних сил України. За цією статтею їй загрожує від 12 років за ґратами до довічного ув’язнення.

Кареліна народилась та виросла у РФ, однак понад 10 років тому переїхала до США, де отримала громадянство та працювала косметологом у спа-центрі Лос-Анджелеса.

Суд над жінкою буде закритим для ЗМІ, що є звичайною практикою в РФ у подібних справах. Виправдовувальних вироків у справах про держзраду у Росії практично немає.

Елеонора Среброскі, колишня свекруха Кареліної, раніше розповіла Reuters, що Ксенію затримали у Росії у січні. Вона прилетіла до РФ у грудні 2023 року, аби провідати батьків та молодшу сестру на новорічні свята.

Квиток до РФ їй купив її хлопець, якого вона запевнила, що у Росії все безпечно і у нього немає причин хвилюватись через її поїздку.

Спершу жінку затримали у справі про “дрібне хуліганство”, то згодом їй висунули звинувачення у державній зраді.

Среброскі розповіла, що свого часу Ксенія перевела невелику суму коштів до “Razom for Ukraine” – нью-йоркської некомерційної організації, яка передає Україні гуманітарну допомогу після повномасштабного вторгнення РФ у  2022 році.

Кареліна переїхала до США у 2012 році за програмою роботи та навчання. Деякий час вона була у шлюбі з сином Елеонори, який описував Ксенію як веселу жінку, яка мало цікавилась політикою.

У соцмережах Ксенії опубліковані її фото, фото її друзів у різноманітних публічних місцях відпочинку. Жодних дописів з політичним підтекстом немає.

На одному з фото від листопада 2021 року Ксенія Кареліна у довгій сукні посміхається та тримає у руках маленький прапор США з написом “громадянство”.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.