У РФ закликали надати Башару Асаду російське громадянство

Джерело: The Moscow Times

Перший заступник голови комітету з оборони РФ Олексій Журавльов заявив, що колишньому президенту Сирії Башару Асаду, який отримав притулок у Росії, потрібно дати російське громадянство.

Росія по-людськи ставиться до всіх своїх союзників, хай і повалених, і це, до речі, кардинальна відмінність від США, які колишніх друзів дуже швидко відправляють на брухт. Тому, якщо вже Янукович зумів отримати російське громадянство, то чому б його не дати і Асаду, який при всьому зараз негативному ставленні до нього все-таки досить багато зробив для Росії, — закликав Журавльов.

Згідно з даними Financial Times, родичі та близькі Асада у 2019 році придбали не менше 19 апартаментів у “Москва-Сіті” на загальну вартість у $40 млн. Брат колишнього глави держави Хафіз Махлуф є власником 13 апартаментів, дружина двоюрідного брата Асада Рамі Махлуфа має дві квартири.

Ще чотири житлові об’єкти придбали двоюрідні брати поваленого президента Сирії. Угоди відбувалися за допомогою офшорних компаній, на які і було офіційно записано нерухомість. Площа найменшої квартири – 102 кв. м, найбільший – 1243 кв. м.

Асад не єдиний політик, якому Москва запропонувала захист. Так, колишній президент України Віктор Янукович утік до Росії у лютому 2014 року після Євромайдану у Києві.

Раніше повідомляли, що російська влада надала притулок Асаду та членам його сім’ї. Згідно з інформацією джерела, сили, що повалили Асада, гарантували безпеку російських військових баз, а також дипустанов на території Сирії.

У Кремлі заявили, що Москва нині “перебуває на контакті з представниками сирійської опозиції” і сподівається на розвиток двосторонніх відносин.

Раніше Reuters заявив, що Асад, ймовірно, загинув в авіакатастрофі під час втечі з Дамаска. За даними джерел, літак Syrian Air вилетів із Дамаска 8 грудня, коли сирійські повстанці захопили столицю. Спочатку маршрут вів у прибережний регіон, який є оплотом алавітської секти Асада, але потім літак раптово змінив курс і зник із радарів.

Та вже згодом, Головне управління розвідки спростувало цю заяву, поінформувавши, що Росія насправді допомогла сирійському диктатору Башару Асаду втекти з Дамаска, використовуючи дезінформацію про зникнення сигналу літака Іл-76Т. Це мало прикрити операцію з порятунку Асада та його оточення.

Читайте також: Сирійські повстанці захопили посольство Ірану в Дамаску 

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.