У РНБО прокоментували погрози Путіна атакувати Київ «Орєшніком»

Джерело: Андрій Коваленко/Телеграм

Керівник Центру протидії дезінформації при Раді нацбезпеки та оборони Андрій Коваленко прокоментував заяви глави РФ Володимира Путіна, наголосивши, що той вирішив зробити ставку на інформаційне залякування.

Путін відзначив, що залякування ракетою “Орєшнік” не мало потрібного йому ефекту, тому вирішив вдатися до нових погроз.

Путін бачить, що залякування “Кєдром”, більш відомим у медіа як “Орєшнік”, не спрацьовують так, як йому хотілося б. Тому він підвищує інформаційну складову цих залякувань словами про “центри ухвалення рішень”. Ставка виключно на інформаційний вплив і створення паніки, – пояснив Коваленко.

Глава ЦПД нагадав, що Росія у цьому продовжує дотримуватися своєї незмінної тактики із 2022 року. Тоді як реакція на це з боку демократичного світу має бути простою – посилення тиску на РФ. І додав: “мир через силу”.

Путін 28 листопада пригрозив новими ударами ракетою “Орєшнік” по Україні, зокрема й про можливість атаки на “центри ухвалення рішень у Києві”.

З такою заявою він виступив на саміті ОДКБ.

За його словами, зараз російські Міноборони та генштаб обирають цілі на території України для нових ударів “Орєшніком”. Не виключено, що це будуть урядові будівлі у Києві.

Також на саміті очільник Кремля продовжив розхвалювати можливості ракети. До прикладу, він повідомив, що все, що опиниться в епіцентрі вибуху ракети, “розділиться на елементарні частинки, фактично, перетворюється на пил”.

Він додав, що ракета може вразити навіть найзахищеніші об’єкти, і ті, що розташовані на глибині.

Путін наголосив, що Росія почала серійне виготовлення “Орєшніка”, а аналоги цієї ракети за кордоном “з’являться нешвидко”.

За його словами, РФ завдаватиме ударів у відповідь на атаку західними ракетами по її території, зокрема й “Орєшніком”.

Вперше про атаку новою балістичною ракетою “Орєшнік” Путін повідомив 21 листопада, після того, як нею поцілили по Дніпру.

Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.