У російському полоні було страчено понад 150 українських захисників – ГУР
Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України
За даними української розвідки, російські окупанти стратили понад 150 захисників України, які потрапили у полон.
У ГУР наголосили, що кількість випадків старт українських військових на фронті зростає. Здебільшого, російські окупанти отримують прямий наказ вбивати полонених українців.
“Ці злочини – не поодинокі випадки, а складова цілеспрямованої політики з боку керівництва держави-агресора — Росії”.
Збільшення випадків страт українських військових підтверджують також у Незалежній міжнародній комісії ООН з розслідування ситуації в Україні.
Зокрема у доповіді відомства від 19 березня 2025 року мовиться про зростання кількості випадків, коли російські військові цілеспрямовано вбивали або калічили українських бійців, які здалися або намагалися здатися в полон.
“Кілька російських дезертирів підтвердили, що отримували наказ не брати полонених, а вбивати їх. Один із них навів слова заступника командира бригади: “Полонені не потрібні – розстрілюйте на місці””, — вказано в документі.
Спеціальний доповідач ООН з питань позасудових страт доктор Морріс Тідбол-Бінц в етері CNN чітко назвав відповідальних за ці воєнні злочини:
“Вони б не відбувалися з такою кількістю та частотою без наказу – або принаймні згоди – від найвищого військового командування, що в Росії означає посаду президента”, ― сказав він.
- Російські окупанти розстріляли двох українських військових, які потрапили в полон на Донеччині.
Найбільші профспілкові об’єднання Південної Африки закликали працівників не брати участі в антимігрантських протестах, запланованих на 30 червня. Вони попередили, що відсутність на роботі через участь в акціях може мати наслідки для зайнятості.
Ліван не дозволить іншим державам визначати умови врегулювання його конфлікту з Ізраїлем, заявив президент Жозеф Аун. Він наголосив, що переговори у Вашингтоні залишаються окремими від домовленостей між США та Іраном.
У гірській природоохоронній зоні поблизу Сіетла чорна ведмедиця напала на групу підлітків, які вперше вирушили в похід. Один зі школярів дістав подряпини, а його товариш травмував ногу під час втечі.
Німеччина та Польща запропонували адаптувати європейську військово-морську місію Aspides для захисту судноплавства в Ормузькій протоці. Однак реалізація плану залежатиме від завершення бойових дій, згоди країн регіону та змісту угоди США з Іраном.
Парламент Фінляндії скасував обмеження, які забороняли ввезення та перебування ядерної зброї на території країни. Влада пояснює зміну політики необхідністю повноцінно використовувати механізми стримування НАТО в умовах зростання безпекових загроз.