У російському полоні було страчено понад 150 українських захисників – ГУР

Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

За даними української розвідки, російські окупанти стратили понад 150 захисників України, які потрапили у полон.

У ГУР наголосили, що кількість випадків старт українських військових на фронті зростає. Здебільшого, російські окупанти отримують прямий наказ вбивати полонених українців.

“Ці злочини – не поодинокі випадки, а складова цілеспрямованої політики з боку керівництва держави-агресора — Росії”.

Збільшення випадків страт українських військових підтверджують також у Незалежній міжнародній комісії ООН з розслідування ситуації в Україні.

Зокрема у доповіді відомства від 19 березня 2025 року мовиться про зростання кількості випадків, коли російські військові цілеспрямовано вбивали або калічили українських бійців, які здалися або намагалися здатися в полон.

“Кілька російських дезертирів підтвердили, що отримували наказ не брати полонених, а вбивати їх. Один із них навів слова заступника командира бригади: “Полонені не потрібні – розстрілюйте на місці””, — вказано в документі.

Спеціальний доповідач ООН з питань позасудових страт доктор Морріс Тідбол-Бінц в етері CNN чітко назвав відповідальних за ці воєнні злочини:

“Вони б не відбувалися з такою кількістю та частотою без наказу – або принаймні згоди – від найвищого військового командування, що в Росії означає посаду президента”, ― сказав він.

Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.

Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.

У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.