У російському порту стався витік аміаку після вибуху на танкері
Джерело: міністерство транспорту РФ
У російському порту Усть-Луга, що в Ленінградській області, стався витік аміаку з танкера Eco Wizard. Як повідомило російське відомство, під час завантаження стався “інцидент”, внаслідок якого 23 членів екіпажу евакуювали. За офіційними даними, постраждалих немає, а витік назвали “незначним”. Попри це, відбулося термінове засідання під головуванням міністра транспорту РФ Романа Старовойта.
Втім, низка російських джерел повідомляє про серйознішу ситуацію. За даними порталу 78.ru, аміак потрапив у Фінську затоку внаслідок розгерметизації судна. Telegram-канал MNS|Москва пише, що в машинному відділенні Eco Wizard пролунали два вибухи з інтервалом у 10 хвилин. У корпусі утворилися пробоїни, судно почало тонути, нахилившись на лівий борт.
За версією Telegram-каналу Baza, стався вибух “невстановленого характеру”. Танкер ходить під іноземним прапором – за різними даними, Ліберії або Маршаллових островів. Судно прибуло з бельгійського Антверпена.
Губернатор Ленінградської області РФ Олександр Дрозденко заявив, що загрози для людей і довкілля нібито немає. За його словами, викид аміаку оперативно зібрали без поширення в атмосфері. Нині триває розслідування.
Порт Усть-Луга – один із ключових логістичних хабів РФ, котрий активно використовують для обходу західних санкцій.
Вибух на Eco Wizard став уже шостим подібним випадком із танкерами, що заходили до російських портів від початку 2025 року.
Додамо, російський “тіньовий флот” становить загрозу морській, екологічній безпеці та підводній інфраструктурі в Балтійському морі, мовиться у спільній заяві лідерів країн-членів НАТО в регіоні, опублікованій на сайті президента Фінляндії.
У заяві зазначено, що діяльність цього флоту збільшує ризики, пов’язані зі скинутими в море хімічними речовинами, і сприяє фінансуванню війни Росії проти України. Лідери також наголосили, що ця практика підриває цілісність критичної підводної інфраструктури.
Країни НАТО мають намір вживати заходів для усунення загроз. У документі зазначається, що держави залишають за собою право діяти відповідно до міжнародного права щодо суден, які підозрюються в обході санкцій або створюють небезпеку для інфраструктури, навколишнього середовища та безпеки.
Для протидії таким суднам планується посилення нагляду, включаючи перевірку страхових даних, впровадження інструментів відстеження та розширення санкцій. Лідери закликали до тіснішої співпраці між ЄС та НАТО для розв’язання цієї проблеми.
У заяві наголошується на важливості спільних дій для захисту підводної інфраструктури, яка має критичне значення для регіону. Також йдеться про координацію та активізацію співпраці для забезпечення безпеки всього Альянсу.
Читайте також: ЄС планує «відлов» танкерів російського тіньового флоту у Балтійському морі
- У Кілі співробітники федеральної поліції ФРН “у зв’язку з підозрою в саботажі” провели перевірку та опитали екіпаж танкера Arne, котрий прямував з російського Санкт-Петербурга в іспанську Севілью.
- Частині тіньового російського нафтового флоту доведеться змінити прапор, під яким вони плавають, через санкції США та Великої Британії.
- Російський “тіньовий флот” становить загрозу морській, екологічній безпеці та підводній інфраструктурі в Балтійському морі. Про це йдеться у спільній заяві лідерів країн-членів НАТО в регіоні, опублікованій на сайті президента Фінляндії.
- Китай закриває ключові нафтові порти на сході країни для танкерів, що перебувають у санкційних списках США.
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що за минулий рік з платформи OnlyFans сплатили близько 350 мільйонів гривень податків.
24-річний індійський програміст Сохам Парех щонайменше три роки поспіль одночасно працював на повну ставку у семи різних американських IT- і AI-компаніях у Кремнієвій долині. Оскільки він увесь цей час працював дистанційно з Індії, тривалий час ніхто не помічав, що Парех отримував зарплату одразу з кількох місць.
Генсек НАТО Марк Рютте переконаний, що Китай може заохотити Росію до нападу на країни НАТО, щоб відвернути увагу США від Індо-Тихоокеанського регіону та одночасно спробувати захопити Тайвань.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
АТ “Укрзалізниця” поінформувала про розширення переліку поїздів із жіночими купе на трьох напрямках.