У російських школах повернуть оцінки за поведінку — як у СРСР
Джерело: росЗМІ
У Росії планують повернути до шкільної системи оцінки за поведінку, як це було в радянську епоху. Міносвіти РФ вже готує відповідний законопроєкт, повідомив очільник відомства Сергій Кравцов.
Оцінку за поведінку ми підтримуємо, і законопроєкт буде, — заявив російський міністр під час засідання робочої групи Ради з прав людини при президенті РФ.
Ідею оцінювання поведінки школярів раніше запропонував голова РПЛ Валерій Фадєєв. Він вважає, що учні з “двійками” за поведінку не повинні допускатися до підсумкової атестації, а також можуть бути відраховані за рішенням педради. На його думку, це допоможе “захистити гідність учителя”.
У грудні глава РФ Володимир Путін висловився за необхідність принаймні обговорити повернення таких оцінок: “Якщо їх повернуть, вони повинні впливати на щось, бути рівнозначними іншим оцінкам”, — заявив він.
Міністр Кравцов повідомив, що експериментальне впровадження нової системи можливе вже з 1 вересня 2025 року в кількох регіонах РФ.
Проте освітні експерти застерігають від непрозорості критеріїв, позаяк, без чітких критеріїв інструмент буде неефективним. Інші аналітики вважають, що оцінки за поведінку можуть стати засобом тиску — наприклад, за виявлення власної думки чи спроби її відстояти.
Історично така практика вже застосовувалась в СРСР. Поведінку знову почали оцінювати 1944 року, водночас п’ятірку почали виставляти “за бездоганну поведінку учня”, а трійку — “за серйозне порушення поведінки”. За двійку дитину могли виключити зі школи. 1970-го запровадили оцінку поведінки за допомогою характеристик: зразкову, задовільну та незадовільну. У 1989 році цю систему остаточно скасували.
- За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, зокрема й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.
- В Росії створили гру про вторгнення РФ в Україну, зокрема гравцям пропонують взяти участь у “штурмі Маріуполя”.
- Київська школа економіки (KSE) опублікувала новий звіт про діяльність Російського психологічного товариства (РПТ), найбільшої організації психологів у Росії, зосереджуючись на подіях після 2022 року. У дослідженні розглядаються наслідки співпраці РПТ з російськими органами влади та підсанкційними організаціями, а також роль товариства у підтримці наративів, які представляють війну Росії проти України як “справедливу” та “необхідну”.
У Росії планують повернути до шкільної системи оцінки за поведінку, як це було в радянську епоху. Міносвіти РФ вже готує відповідний законопроєкт, повідомив очільник відомства Сергій Кравцов.
22 квітня американська автомобільна компанія Tesla повідомила про різке падіння прибутку у першому кварталі 2025 року, а також попередила про невизначеність у прогнозах на майбутнє.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
22 квітня Федеральний суд США ухвалив рішення на користь Voice of America у двох судових позовах, котрі оскаржували спроби адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність мовника. Як повідомив директор VOA Майкл Абрамовіц, суддя Ройс Ламберт визнав, що ліквідація або створення державного агентства є виключною компетенцією Конгресу, а не виконавчої влади.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.