У російських школах повернуть оцінки за поведінку — як у СРСР

Джерело: росЗМІ

У Росії планують повернути до шкільної системи оцінки за поведінку, як це було в радянську епоху. Міносвіти РФ вже готує відповідний законопроєкт, повідомив очільник відомства Сергій Кравцов.

Оцінку за поведінку ми підтримуємо, і законопроєкт буде, — заявив російський міністр під час засідання робочої групи Ради з прав людини при президенті РФ.

Ідею оцінювання поведінки школярів раніше запропонував голова РПЛ Валерій Фадєєв. Він вважає, що учні з “двійками” за поведінку не повинні допускатися до підсумкової атестації, а також можуть бути відраховані за рішенням педради. На його думку, це допоможе “захистити гідність учителя”.

У грудні глава РФ Володимир Путін висловився за необхідність принаймні обговорити повернення таких оцінок: “Якщо їх повернуть, вони повинні впливати на щось, бути рівнозначними іншим оцінкам”, — заявив він.

Міністр Кравцов повідомив, що експериментальне впровадження нової системи можливе вже з 1 вересня 2025 року в кількох регіонах РФ.

Проте освітні експерти застерігають від непрозорості критеріїв, позаяк, без чітких критеріїв інструмент буде неефективним. Інші аналітики вважають, що оцінки за поведінку можуть стати засобом тиску — наприклад, за виявлення власної думки чи спроби її відстояти.

Історично така практика вже застосовувалась в СРСР. Поведінку знову почали оцінювати 1944 року, водночас  п’ятірку почали виставляти “за бездоганну поведінку учня”, а трійку — “за серйозне порушення поведінки”. За двійку дитину могли виключити зі школи. 1970-го запровадили оцінку поведінки за допомогою характеристик: зразкову, задовільну та незадовільну. У 1989 році цю систему остаточно скасували.

  • За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, зокрема й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.
  • В Росії створили гру про вторгнення РФ в Україну, зокрема гравцям пропонують взяти участь у “штурмі Маріуполя”.
  • Київська школа економіки (KSE) опублікувала новий звіт про діяльність Російського психологічного товариства (РПТ), найбільшої організації психологів у Росії, зосереджуючись на подіях після 2022 року. У дослідженні розглядаються наслідки співпраці РПТ з російськими органами влади та підсанкційними організаціями, а також роль товариства у підтримці наративів, які представляють війну Росії проти України як “справедливу” та “необхідну”.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.

За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.