У Росії хочуть заборонити використання іноземних слів у публічному просторі
Джерело: The Moscow Times
У Росії планують заборонити іноземні слова та англіцизми у публічному просторі.
Відповідний проєкт закону готується розглянути російська держдума. Мовиться про законопроєкт про захист російської мови, який і повинен обмежити використання іноземних слів.
“Законопроєкт про захист російської мови та обмеження іноземних слів опрацюємо та розглянемо у пріоритетному порядку. Нам потрібно берегти та розвивати російську мову як невіддільну частину культури і духовної спадщини”, – сказав спікер нижньої палати держдуми РФ В’ячеслав Володін.
Відповідно до ініціативи, вивіски та надписи – зокрема інформація про товари та акції – повинні бути лише російською мовою.
Також російську мову пропонують використовувати у найменуванні житлових комплексів, населених пунктів та мікрорайонів.
Ще у лютому 2023 року у Росії почав діяти закон про заборону вживання іноземних слів на урядовому рівні. Заборона стосується всіх іноземних слів, за виключенням тих, які не мають аналогів у російській мові. Також заборонено використовувати слова та вислови, які суперечать літературним нормам, зокрема й нецензурні слова.
- В тимчасово окупованому Криму пройшло кілька заходів, присвячених кримськотатарському виду спорту – курешу. Місцеві колаборанти назвали його “здобутком Криму та Росії”.
Засновник компанії Tesla Ілон Маск вважає, що вибух Tesla Cybertruck поряд із входом до готелю Trump International у Лас-Вегасі міг бути терактом.
Прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде під час новорічної промови наголосив на прагненні досягти незалежності острова від Данії.
Кандидат у президенти Румунії Крін Антонеску, якого підтримували три партії урядової коаліції, оголосив про зупинку своєї передвиборчої кампанії.
Триває 1047-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 796 тисяч осіб.
Американський інтерв’юер Лекс Фрідман записав подкаст із президентом України Володимиром Зеленським тривалістю три з половиною години.