У Росії масово закриваються автосалони китайських брендів

Джерело: росЗМІ

У Росії стрімко скорочується кількість автосалонів китайських брендів. Так, лише за перший квартал 2025 року зупинили роботу понад 210 дилерських центрів — утричі більше, ніж за аналогічний період 2024 року.

Найбільше закрили салонів марок Bestune (26), Kaiyi (20) та DFM (16). Уперше до топ-10 за кількістю закриттів потрапили також Geely, Jaecoo, Jetour і LiAuto.

Аналітики прогнозують, що до кінця року кількість закритих шоурумів може побити рекорд, а загальна кількість автосалонів в РФ знову зменшиться до менш ніж 4 тисяч.

Попри це, китайські бренди досі лідирують за кількістю локацій серед іномарок у РФ: Chery має 206 салонів, Geely — 199, а Changan — 200.

У 2024 році в Росії вже зупинили роботу 449 китайських автосалонів, тоді як у 2023-му — лише 187. Причиною такого скорочення стали слабкі продажі на тлі надмірної конкуренції.

Згідно з оцінками, наприкінці 2024 року на китайські бренди припадало майже 67% автосалонів на ринку РФ (2,78 тис.).

В асоціації “Российские автомобильные дилеры” раніше попереджали про масовий відтік китайських брендів із російського ринку. Мова насамперед про маловідомі марки з мінімальною клієнтською базою — Livan, Kaiyi, SWM, Foton тощо.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну всі великі міжнародні автовиробники покинули Росію — закривши виробництва та зупинивши постачання. На цьому тлі китайські авто заполонили російський ринок: за підсумками 2024 року їхня частка серед нових машин досягла 68%, а до топ-10 продажів увійшли сім брендів із КНР.

У Києві затримали двох братів, які вбили свого знайомого через зауваження щодо російської музики.

Міністерство закордонних справ Китаю назвало “безпідставними” звинувачення президента України Володимира Зеленського в тому, що країна постачає зброю до Росії.

У Харкові продовжує зростати кількість поранених унаслідок ранкової ракетної атаки РФ по місту.

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру чинному офіцеру одного з Центрів Міністерства оборони України, який за гроші влаштовував військовозобов’язаних на посади з бронюванням.

Державна служба з надзвичайних ситуацій спростувала інформацію, ніби двоє рятувальників зазнали хімічного отруєння через російський дрон типу Shahed.