У Росії оштрафували Twitch за відмову видаляти контент про війну в Україні

Джерело: DW
У Москві суд оштрафував американський сервіс відеостримінгу Twitch на 3 млн рублів через відмову видаляти відео про війну РФ в Україні.
Зокрема, серед контенту – відео про підрив росіянами дамби Каховської ГЕС.
Компанію звинуватили у порушенні ч. 2 ст. 13.41 КпАП РФ (невидалення власником сайту інформації чи інтернет-сторінки у разі, якщо обов’язок видалення такої інформації передбачено законодавством РФ).
Рішення винесено за відсутності представників Twitch. У матеріалах справи зазначається, що Twitch відмовилася видалити кілька відео про війну РФ проти України, у тому числі відео про підрив Каховської ГЕС російськими військовими.
Це вже не перший штраф, накладений у Росії на Twitch, дочірню компанію Amazon, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. За даними російських ЗМІ, у РФ Twitch оштрафували загалом на 37 млн рублів.
Нагадаємо, що влітку 2022 року у Держдумі РФ Twitch звинувачували в інформаційній війні проти Росії.
- 15 серпня Росія оштрафувала соцмережу Reddit за те, що вона не видалила “заборонений контент”, який, на думку РФ, містив “фейкову” інформацію про російсько-українську війну.
- Український стример Михайло Лебіга за неповні п’ять годин (4:50) відеотрансляції на платформі Twitch зібрав майже 8 мільйонів гривень на безпілотники “Сич”, вартість кожного з яких оцінюється у 2 658 000 грн.
На українсько-польському кордоні, у пункті пропуску “Шегині”, прикордонники 7-го прикордонного Карпатського загону виявили 50 книг, які, ймовірно, становлять історичну чи культурну цінність.
Австралія розпочала постачання до України партії списаних танків Abrams, попри невдоволення деяких американських посадовців.
В Одеській області 17 травня під час пожежі у господарчій споруді загинули двоє хлопчиків.
Президент США Дональд Трамп відреагував на новину про те, що в його попередника на посаді глави Білого дому Джо Бадена виявили рак передміхурової залози з метастазами в кістки.
За оцінками аналітиків, Кремль не готував російський інформаційний простір до укладення мирної угоди чи закінчення війни з Україною.