У Росії почалося банкрутство одного з найбільших виробників чіпів
Джерело: The Moscow Times
У Росії розпочалося банкрутство одного з найбільших виробників чіпів – компанії “Ангстрем”(Зеленоград). Завод залишався боржником банку “Зеніт” більше ніж шість років. Визнання компанії банкрутом ухвалили 2 грудня 2024 року за заявою банку.
Завод отримав держфінансування на 1 млрд дол. У 2008 році його компанія залучила кредитну лінію у розмірі 815 млн євро на виробництво процесорів, смарт-карт, електронних паспортів. Цей проєкт також підтримували уряд та Рада безпеки.
Накопичивши понад 1 млрд дол боргів, “Ангстрем” перестав оплачувати кредити. У 2014 році завод перестав мати кошти для ведення своєї діяльності.
Компанія була знаковою для РФ і мала стати найбільшою серед виробників мікрочіпів. За проєкт відповідав близький до Путіна колишній міністр зв’язку Леонід Рейман.
- Внаслідок сьогоднішнього ворожого удару по Кривому Рогу пошкоджено адміністративну будівлю, багатоквартирні та приватні будинки. Наразі підтверджено загибель двох чоловіків віком 40 та 69 років. Серед постраждалих – 19 осіб
- Російські міста один за одним скасовують новорічні феєрверки та святкові заходи. У деяких регіонах зекономлені на святкуваннях кошти планують направити на війну проти України.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.