У Росії поскаржилися на ідеї Заходу повернути Україні ядерну зброю

Джерело: Reuters

Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков назвав “безвідповідальними” роздуми Заходу стосовно можливості надання Україні ядерного озброєння.

Нещодавно у NYT повідомили, що низка західних посадовців допускає можливість повернення Україні ядерної зброї як гарантії безпеки від нападу Росії.

Навіть у найбільш провокаційної лінії, спрямованої на ескалацію напруженості, існує такий вкрай екстремістський фланг. Ось, мабуть, саме до цього крайнього флангу належить цей погляд. Це абсолютно безвідповідальні міркування осіб, які, ймовірно, погано розуміють і уявляють собі реальність і які не відчувають ані краплі відповідальності”, – поскаржився Пєсков.

Додамо, президент РФ Володимир Путін неодноразово погрожував Заходу з початку повномасштабного вторгнення “не намагатися перешкодити Росії”, яка має найбільший у світі арсенал ядерної зброї.

Але Вашингтон і його союзники збільшили військову допомогу Україні, зокрема, надавши танки, сучасні ракети та винищувачі F-16.

Зрештою, регулярні погрози спонукали деяких західних політиків припустити, що ядерна риторика Путіна є блефом і що США та НАТО повинні зробити все, щоб допомогти Україні виграти війну. Зеленський заявив, що вторгнення України в Росію, розпочате 6 серпня, висміює червоні лінії Путіна.

Нещодавно Кремль заявив, що Росія вносить зміни у свою ядерну доктрину. Ворог планує оновити програмний документ, що визначає обставини, за яких РФ може застосувати ядерну зброю.

Нещодавно США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.

Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають

  • Президент Естонії Алар Каріс заявив, що союзники по НАТО повинні зробити більше, щоб допомогти захистити Україну, перетнувши всі так звані “червоні лінії”.
  • Британський полковник у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, колишній командувач сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози, заявив, що британський прем’єр Кір Стармер повинен якомога швидше дозволити Києву бити ракетами Storm Shadow вглиб РФ.
  • На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.

За минулу добу російські війська здійснили 60 обстрілів прикордонних територій Чернігівської області, а також частин Сумської та Харківської областей, загалом пролунало 190 вибухів.

У місті Гуляйполе Запорізької області внаслідок атаки російського безпілотного літального апарата була пошкоджена автоцистерна Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.

Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.