У Росії посилюють спроби представити контрнаступ ЗСУ як провал – ISW

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни зауважили, що Кремль та пропагандистські російські ЗМІ намагаються представити контрнаступ України провальним. Аналітики пояснили, навіщо це окупантам.

Зокрема напередодні, 27 липня президент РФ Володимир Путін повідомив журналістам, що протягом останніх днів російські війська начебто знищили 39 одиниць бронетехніки з 50, які українські війська кинули для активізації штурму на Запорізькому напрямку.

Путін стверджував, що російські сили також знищили 60% українського особового складу, який проводив ці штурми та 40% українських пілотів бойової авіації в цьому районі.

Аналітики нагадали, як раніше Путін стверджував, що російські сили знищили неймовірну кількість української техніки під час українських контрнаступальних операцій, хоча його цифри щодо українських атак за останні дні вказують на те, що він перебільшує ймовірні українські втрати.

Російські воєнкори так само стверджували, що російські сили знищили десятки української бронетехніки, наголосивши, що такі втрати нібито є доказом провалу української армії.

На думку аналітиків, останні заяви росіян щодо нібито провального наступу українців порушують кремлівську інструкцію – видану раніше – яка інструктує російські ЗМІ не применшувати потенціал успішних українських контрнаступальних операцій.

Посилення спроби продемонструвати контрнаступ ЗСУ як провальний, свідчить про те, що російська влада намагається показати себе успішним менеджером війни, резюмували фахівці.

  • Українські військові почали новий етап контрнаступу, просунувшись на південь від Оріхова у Запорізькій області. Мета українських захисників – дійти до Азовського моря. перерізавши росіянам сухопутний коридор до окупованого Криму.
  • Міністр Збройних сил Великої Британії Джеймс Хіппі відкинув побоювання про повільний контрнаступ ЗСУ після витоку військового звіту Німеччини, де поставили під сумнів тактику України.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.