У Росії триває будівництво заводу для виготовлення іранських безпілотників – Reuters

Джерело: Reuters

Супутникові зображення показують прогрес у будівництві в Росії заводу, який масово вироблятиме іранські безпілотники-камікадзе, які РФ, як очікується, націлить на українські енергетичні об’єкти.

За даними Інституту науки та міжнародної безпеки, попри продовження будівництва заводу, ні США, ні їхні союзники не запровадили санкцій проти власника заводу АТ “Алабуга” та його асоційованих компаній.

У звіті мовиться, що супутникове зображення, зроблене в середині вересня, показало, що нове будівництво на заводі “прямо” корелювало з витоком поверхового плану будівлі, яким Washington Post поділився з інститутом на початку цього року.

Згідно з іншими документами, що просочилися, будівлю використовуватимуть для масового виробництва іранських БпЛА типу “Shahed-136”, що включатиме вдосконалення іранських процесів виготовлення “і, зрештою, розширення можливостей безпілотника”.

На супутниковому знімку також видно будівництво інших споруд і нових периметрів безпеки з блокпостами.

“Оскільки швидко наближається зима можна очікувати, що Росія прискорить свої атаки на життєво важливу енергетичну інфраструктуру України з безпілотниками, створюючи жорстокі умови життя для цивільного населення”, — йдеться у звіті.

Ключовим простроченим кроком для Вашингтона є санкції проти “Алабуги” та пов’язаних з нею компаній, йдеться у звіті.

Завод розташований у 800 км на схід від Москви в Республіці Татарстан. ВАТ “Алабуга” на 66% належить федеральному уряду і 34% – республіці.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.