У Росії за рік закрили 160 лікарень, аби заощадити гроші на війну

Джерело: The Moscow Times

У 2024 році російська влада продовжила так звану “оптимізацію” системи охорони здоров’я через різке скорочення фінансування, водночас значна частина державного бюджету РФ спрямовується на армію та війну. За підсумками року, в різних регіонах РФ ліквідували не менше 160 медичних установ, включаючи лікарні, поліклініки, медпункти, диспансери тощо.

Зауважується, що темпи закриття медичних установ різко зросли: якщо у 2021-2023 роках у Росії закрили 88 лікарень, то лише у 2024 році ліквідовано більше ніж 160 медзакладів, що в 5 разів більше, ніж за попередні роки. Найбільше скорочень торкнулися сільських медустанов, зокрема, влада РФ закрила 25 районних і міжрайонних лікарень, що обслуговували сотні осіб у малих населених пунктах.

Поряд з ліквідацією лікарень, також закрили 18 пологових будинків, десять дитячих клінік, зокрема чотири з яких — у Калінінградській області РФ, включаючи відділення дитячої хірургії та МРТ. Також ліквідовано кілька медзакладів у Московській області, Дагестані та Кемеровській області. У Кемерово закрили дві міські лікарні, психоневрологічний диспансер, а також кілька стоматологічних клінік.

Попри заклики глави РФ Володимира Путіна до підвищення народжуваності, у 2024 році закрили значну кількість медичних установ, зокрема 18 пологових і перинатальних центрів, що різко контрастує з декларованими урядовими планами.

У Кемеровській області, за словами місцевих посадовців, також розпочали ліквідацію поліклінік, розташованих на перших поверхах житлових будинків. Оскільки точна кількість таких медустанов не відома, це не включено у загальний облік закритих закладів.

У Дагестані ліквідували велику кількість багатопрофільних лікарень: закрито чотири центральні районні лікарні, кілька дільничих лікарень та сільських медпунктів. Для деяких сіл це стало причиною того, що мешканцям доводиться їхати до найближчої лікарні за 20-30 км.

На тлі так званої хвилі оптимізації фінансування медичних проектів у Росії відбулися значні скорочення. Наприклад, у 2024 році видатки на національний проект “Здоров’я” скоротили на 10% — з 321,3 до 289,9 мільярда рублів (з 3,62 до 3,27 млрд дол). Одночасно в РФ скоротили фінансування проектів модернізації первинної медичної допомоги, дитячої медицини та боротьби з серцево-судинними захворюваннями.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.