У Росії заборонили Amnesty International: тепер за поширення її матеріалів можуть ув’язнити

Російська генеральна прокуратура визнала міжнародну правозахисну організацію Amnesty International “небажаною”, що фактично забороняє її діяльність на території РФ.

Відповідно до чинного законодавства, після такого рішення: Amnesty International повинна припинити будь-яку діяльність у Росії, а громадянам, які співпрацюватимуть з організацією або поширюватимуть її матеріали, загрожує кримінальне переслідування.

Зокрема, репост звіту Amnesty у соцмережах може стати підставою для реального ув’язнення.

Це вже не перший випадок тиску на іноземні неурядові організації: до списку “небажаних” у РФ вже внесено 223 структури, зокрема американське радіо RFE/RL (Радіо Свобода) та міжнародну екологічну організацію Greenpeace.

Довідка:

Amnesty International, заснована 1961 року, займається документуванням порушень прав людини у світі та захистом незаконно ув’язнених. Вона неодноразово звітувала про воєнні злочини Росії в Україні, звинувачуючи Москву у злочинах проти людяності. Також організація критикувала репресії всередині самої РФ, де за останні роки переслідувань зазнали тисячі активістів, журналістів та опозиціонерів.

Amnesty поки що публічно не прокоментувала заборону.

Водночас російська сторона заявила, що організація нібито “є центром підготовки глобальних русофобських проєктів, оплачених посібниками київського режиму”.

В четвер, 19 червня, відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.

Президент РФ Володимир Путін зробив нову заяву щодо російсько-української війни, зокрема ударів 17 червня по Києву, новий раунд перемовин між делегаціями України і Росії, та готовність зустрітись з українським президентом.

Верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас, виступаючи перед депутатами Європарламенту у Страсбурзі, заявила, що Росія планує розширити театр воєнних дій у Європі, про що свідчать безпрецедентні військові витрати. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 18 червня. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

17 червня МЗС організувало візит понад 60 іноземних дипломатів до місця російського ракетного удару по житловому будинку в Солом’янському районі Києва. Це надало дипломатам змогу безпосередньо ознайомитися з наслідками російського терору.