У Росії заперечили інформацію про «непрямі переговори» з Україною

Джерело: Reuters

18 серпня у РФ спростували повідомлення про те, що наступ України на Курську область зірвав непрямі переговори з Києвом стосовно припинення ударів по енергетичних об’єктах.

Зокрема прессекретарка МЗС РФ Марія Захарова повідомила, що переговорів з Києвом щодо об’єктів цивільної інфраструктури не було.

Ніхто нічого не зривав, бо зривати не було чого. Жодних прямих чи непрямих переговорів між Росією та київським режимом щодо безпеки цивільних об’єктів критичної інфраструктури не велося і не ведеться, — сказала вона.

Вона додала, що у квітні 2022 року Київ вийшов із переговорного процесу та юридично заборонив їх проведення. За її словами, нині “єдині контакти між російською стороною” та Києвом “здійснювалися через посередників лише з гуманітарних питань, насамперед обміну полоненими”.

Захарова додала, що, мовляв, “шанси розпочати переговори Україна мала неодноразово”.

Також вкотре заявила, що загрозу безпеці Запорізької та Курської АЕС створюють українські війська “за допомоги” з боку західних країн, а російська армія намагається перешкодити “техногенній катастрофі”.

Раніше газета The Washington Post повідомила, що Росія та Україна мали намір направити делегації до Катару для таємних переговорів про взаємне припинення ударів по енергетичній інфраструктурі, проте ці плани “зірвала” операція ЗСУ у Курській області.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.