У Росії затримали журналістку з подвійним громадянством США та Росії

Джерело: Reuters

Росія затримала редакторку Татаро-башкирської служби Радіо Вільна Європа Алсу Курмашеву за те, що вона не зареєструвалася як іноземний агент під час візиту до Росії.

Росія посилила контроль над ЗМІ з початку свого вторгнення в Україну, змусивши закрити провідні незалежні ЗМІ та назвавши багатьох журналістів і видань “іноземними агентами”.

Після війни та арешту кореспондента Wall Street Journal Евана Гершковича в березні за звинуваченням у шпигунстві майже всі американські журналісти покинули Росію. Державний департамент неодноразово закликав громадян США залишити Росію.

Алсу Курмашева, яка має паспорти США та Росії, 20 травня поїхала до РФ у зв’язку з сімейними обставинами.

Оскільки Курмашева намагалася покинути Росію наприкінці цієї поїздки, її затримали та конфіскували її паспорти, поки вона чекала зворотного рейсу. Її оштрафували за те, що вона не зареєструвала свій американський паспорт у російських органах влади.

Російська влада оголосила 18 жовтня, що Курмашеву, яка перебуває в Празі, звинувачують у нереєстрації як “іноземного агента”, повідомляє Радіо Свобода.

“Алсу — дуже шанована колега, віддана дружина та віддана мати двох дітей. Її потрібно звільнити, щоб вона могла негайно повернутися до своєї родини”, — сказав виконуючий обов’язки президента Радіо Свобода Джеффрі Гедмін.

Комітет захисту журналістів (CPJ) заявив, що глибоко стурбований арештом Курмашевої.

“CPJ глибоко стурбований затриманням американсько-російської журналістки Алсу Курмашевої за фальшивими кримінальними звинуваченнями та закликає російську владу негайно звільнити її та зняти з неї всі звинувачення. Журналістика – це не злочин, і затримання Курмашевої є ще одним доказом того, що Росія має намір придушити незалежне висвітлення”, — сказала Гульноза Саїд, координатор програм CPJ у Європі та Центральній Азії.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.