У Румунії зафіксували землетрус у 4 бали
Джерело: Головний центр Спеціального контролю
24 грудня у районі гір Вранча (Румунія) зареєстрували землетрус магнітудою 4,0 бали, який могли відчути також в Україні.
Зауважується, що землетрус не несе загрози населенню України.
Джерело землетрусу знаходиться на території Румунії, в районі гір Вранча, 110 км від кордону з Україною, на глибині 103 км. Землетрус не несе загрози для населення України. Коливання можуть відчуватися тільки окремими людьми, які знаходяться в спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах, — зазначили у повідомленні.
У ГЦСК додали, що останній потужний землетрус з району гір Вранча був зареєстрований 04 грудня 2023 року з магнітудою 4,6 (за шкалою Ріхтера).
Довідка. Найважливіша епіцентральна сейсмоактивна зона — область Вранча, що розташована на вигині Східних Карпат. У зоні Вранча виділяються зони корових (з глибиною вогнищ до 40-45 км) і проміжних (від 70-80 км до 180—200 км) землетрусів, між якими розташована територія невисокої сейсмічної активності. Площа високосейсмічної області — 9 000 км², з них 2 300 км² припадає на епіцентральну область проміжних землетрусів.
Інтенсивність землетрусів у епіцентральній зоні досягає 9 балів. Землетруси з осередками, розташованими на глибині 5-15 км, відбуваються через різні проміжки часу вздовж корових розломів і відчуваються на обмежених площах.
- Землетрус магнітудою 6,2 стався у віддаленому гірському окрузі на північному краю Цинхай-Тибетського плато близько опівночі 18 грудня. На цей час відомо про 118 загиблих та сотні постраждалих.
- 2 грудня на острові Мінданао на півдні Філіппін стався землетрус магнітудою щонайменше 7,5.
- В Ісландії оголосили надзвичайний стан після низки землетрусів. Влада наказала тисячам осіб, які проживають у південно-західному місті Ґріндавік, покинути його у межах запобіжних заходів.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…