У Сербії заявили, що помилково підтримали українську резолюцію в ООН про вторгнення РФ

Джерело: РТС

Президент Сербії Александр Вучич перепросив за підтримку української резолюції в ООН, у якій Росію названо “країною-агресоркою”.

З таким повідомленням Вучич виступив в етері телеканалу TV Happy. За його словами, Сербія помилково проголосувала на підтримку резолюції. Вучич пояснив це тим, що він, “мабуть, втомився”, був “перевантажений”, а тому не встигає слідкувати за всім.

“Я не встиг розібратися з цим як слід, можливо, я надто втомлений, можливо, у мене забагато справ на столі”, – сказав він додавши, що не завжди встигає опрацювати всі матеріали з правками.

Він зазначив, що під час голосування за американський варіант резолюції Сербія утрималась. Так само, сказав Вучич, вони повинні були б голосувати і за українську резолюцію.

При цьому він запевнив, що навіть утримавшись від голосування Сербія не змінила б свою позицію щодо територіальної цілісності.

“Я не думаю, що ми повинні потурати будь-якій владі, ні росіянам, ні американцям, Я думаю, що це було в інтересах держави Сербія, на жаль, цього не сталося, і я думаю, що багато хто думає, що це принесло користь Сербії, багато хто буде критикувати мене за це, але я особисто, як президент Республіки, маю право висловити своє судження і свою позицію”.

ДОВІДКА: 24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.

Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію України щодо третіх роковин вторгнення “Просування всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні” за участі понад 50 країн, зокрема від України.

За проголосували – 93 країни, утрималися – 65, “проти” – 18. США, Росія та Білорусь проголосували проти. Китай утримався.

Уночі російські війська обстріляли обласний медичний заклад у Херсоні. Внаслідок атаки вибито вікна та пошкоджено котельню.

За даними ЗМІ, Україна отримуватиме озброєння від Сполучених Штатів до 2026 року, завдяки діям колишнього президента США Джо Байдена.

Правоохоронці оголосили про підозру жительці Одеси, яка співпрацювала з РФ та займалася підготовкою схованок із вогнепальною зброєю та компонентами для вибухівки.

Європейський Союз запропонував Україні свою угоду щодо видобутку корисних копалин. У блоці її назвали “безпрограшною”.

22 лютого у Чикаго відбувся масштабний мітинг на підтримку України. Учасники у синьо-жовтих стягах та з плакатами нагадали про 11-ті роковини від початку російської агресії проти України та 3-ті роковини повномасштабного вторгнення РФ.