У Середземному морі науковці зафіксували рекордну температуру води

Джерело: CNN Türk.

На поверхні Середземного моря температура води підвищилася до рекордного рівня і становить 28,4 градуса за Цельсієм.

За словами науковців, таке явище може негативно вплинути на екосистему та призвести до зникнення окремих видів морських мешканців.

“Середня температура води на поверхні Середземного моря піднялася до 28,4 градуса – рівня, якого ніколи не було раніше. Це може серйозно вплинути на морське життя, потенційно призвівши до вимирання видів”, – повідомили у Турецькому фонді морських досліджень (TÜDAV).

Генеральна секретарка TÜDAV Сібель Сезер заявила, що найнебезпечніша ситуація зараз – у східній частині Середземного моря.

“У басейні Середземного моря Східне Середземномор’я є найбільш уразливим. Зміни клімату негативно впливають на екосистему Середземномор’я, але також негативний вплив має локальна діяльність, зокрема надмірний вилов риби, відходи, прибережні насипні зони та поглиблення дна”, – пояснила очільниця Турецького фонду морських досліджень.

За її словами, у Середземному морі вже спостерігається зміна географічного розподілу місцевих видів та поява нетипових.

“Наші місцеві види знаходяться під загрозою. З підвищенням температури змінюється географічний розподіл місцевих видів. Немісцеві види приходять у Середземне море, а місцеві види знаходяться під загрозою. Зараз всюди можна побачити медуз, крилаток, фугу”, – резюмувала Сібель Сезер.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.