Липень 2023 року визнали найспекотнішим місяцем на планеті за всю історію спостережень

Джерело: CNN
Цей місяць є найспекотнішим на планеті за всю історію спостережень – приблизно за 120 000 років.
Вчені з двох кліматичних органів повідомили ще до кінця липня, що цей місяць стане найспекотнішим на планеті.
Липнева спека вже була настільки екстремальною, що “практично напевно” цей місяць поб’є рекорди “зі значним відривом”, – йдеться в опублікованому в четвер, 27 липня, звіті Служби зміни клімату Copernicus та Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).
Дані, які використовуються для відстеження цих записів, сягають 1940 року, але багато вчених кажуть, що майже напевно, що ці температури є найтеплішими на планеті за останні 120 000 років, враховуючи те, що ми знаємо з кліматичних даних за тисячоліття.
“Це найспекотніші температури в історії людства”, – сказала Саманта Берджесс, заступник директора Copernicus.
Людські втрати від спеки – дуже великі, оскільки температура піднялася вище 50 градусів за Цельсієм у деяких частинах планети.
У Середземному морі понад 40 осіб загинули через лісові пожежі, які вирують у регіоні, викликані високою температурою. В Азії тривалі хвилі сильної спеки забирають життя та загрожують продовольчій безпеці.

Фото: CNN
За словами Берджесс, зміна клімату, спричинена діяльністю людини, є головною рушійною силою цієї надзвичайної спеки.
“Глобальна температура повітря прямо пропорційна концентрації парникових газів в атмосфері”.
Згідно з Copernicus, минулий місяць також був найспекотнішим червнем за всю історію спостережень – із “суттєвим відривом”.
Потім у липні світ пережив найспекотніший день за всю історію спостережень. Згідно з даними Copernicus, 6 липня середня глобальна температура піднялася до 17,08 градусів за Цельсієм, побивши попередній температурний рекорд у 16,8 градуса за Цельсієм, встановлений у серпні 2016 року.
З 3 липня кожен день був спекотнішим за рекорд 2016 року.

Фото: CNN
Тепло в океані також досягає рекордного рівня. У середині травня температура поверхні океану досягла “безпрецедентного рівня” для цієї пори року.
Петтері Таалас, очільник ВМО, сказав, що екстремальна погода в липні розкриває “сувору реальність зміни клімату”.
“Необхідність скоротити викиди парникових газів актуальна як ніколи. Кліматичні дії – це не розкіш, а необхідність”, – пояснив він.
- На італійському острові Сицилія вирують лісові пожежі, які поширюються через сильні вітри та посушливі умови.
- У Європі та на півночі Африці палають лісові пожежі. В Греції, Алжирі, Італії, Хорватії та Туреччині протягом кількох днів спалахували пожежі, що призвело до евакуації тисяч людей.
- Європу очікує ще один рік посух і лісових пожеж – Reuters.
- Важлива система океанських течій може зруйнуватись і це негативно «вплине на кожну людину на планеті».
Росія пришвидшила комплектування своєї військової бази в Ґюмрі (Вірменія) з метою посилення військово-політичного тиску на країни Південного Кавказу.
Латвія передасть Україні новітні бронетранспортери Patria 6×6 у межах нового пакета військової допомоги.
Англійський футбольний клуб “Ліверпуль” вирішив підтримати родину форварда Діогу Жоти, який загинув в автокатастрофі 3 липня.
У Києві поліція затримала чоловіка, який зробив зауваження групі неповнолітніх і відкрив по них вогонь з травматичного пістолета.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.