Лісові пожежі палають в Італії, Греції, Хорватії, Туреччині та на півночі Африки: сотні пожежників гасять полум’я

Джерело: Sky news

У Європі та на півночі Африці палають лісові пожежі. В Греції, Алжирі, Італії, Хорватії та Туреччині протягом кількох днів спалахували пожежі, що призвело до евакуації тисяч людей. 

Фото: Sky news

Найбільше смертоносних пожеж сталося в Алжирі, де загинули щонайменше 34 людини, у тому числі 10 солдатів під час їх гасіння.

У Греції двоє пілотів загинули в авіакатастрофі під час скидання води на лісові пожежі, а в Італії двоє людей похилого віку були знайдені мертвими в будинку, який спалила лісова пожежа.

Фото: Sky news

Близько 10% землі в Греції на Родосі згоріло. Синоптики кажуть, що спекотні та вітряні умови, ймовірно, продовжуватимуть поширювати вогонь.

На італійському острові Сицилія активні 55 пожеж. У регіоні Італії Апулія близько 2000 туристів були евакуйовані з трьох готелів, оскільки полум’я, наблизилося до небезпечної відстані. 

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.