Важлива система океанських течій може зруйнуватись і це негативно «вплине на кожну людину на планеті»

Джерело: CNN

Вчені попереджають, що життєво важлива система океанічних течій може зруйнуватися протягом кількох десятиліть, якщо світ продовжить забруднювати планету. Ця подія буде катастрофічною для глобальної погоди та “вплине на кожну людину на планеті”.

Нове дослідження показало, що Атлантична меридіональна перекидна циркуляція (АМОС) може впасти приблизно в середині століття або навіть у 2025 році.

AMOC — це велика система океанічних течій, яка включає добре відому Гольфстрім і регулює передачу тепла океану від тропіків до північної півкулі.

Вона відіграє вирішальну роль у кліматичній системі, допомагаючи регулювати глобальні погодні умови. Її крах матиме величезні наслідки, включаючи набагато більш екстремальні зими та підвищення рівня моря.

Роками вчені попереджали про його нестабільність, оскільки кліматична криза прискорюється, загрожуючи порушити баланс температури та солоності, від яких залежить сила цих течій.

У міру того як океани нагріваються і лід тане, більше прісної води надходить в океан і зменшує щільність води. Коли вода стає занадто прісною, занадто теплою або і те, і те, конвеєрна стрічка зупиняється.

Зупинка “вплине на кожну людину на планеті — це настільки велике й важливе”, — сказав Пітер де Менокал, президент Океанографічного інституту Вудс-Хол.

У звіті Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату за 2019 рік передбачалося, що AMOC ослабне протягом цього століття, але його повний крах раніше 2100 року малоймовірний.

Це нове дослідження прийшло до набагато більш тривожних висновків.

Доповідь закликає до швидких і ефективних заходів для скорочення до нуля забруднення планети, що викликає нагрівання, зниження глобальної температури та уповільнення танення в Арктиці.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.