«Люди не можуть дихати»: лісові пожежі на Сицилії

Джерело: Euronews

На італійському острові Сицилія вирують лісові пожежі, які поширюються через сильні вітри та посушливі умови.

Пожежі змусили жителів та туристів евакуюватись і спричинили серйозні перебої з громадським транспортом. 

Аеропорт Палермо, який обслуговує столицю острова, був змушений закритися. Аеропорт Катанії залишається частково закритим.

Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, лісові пожежі вирують по всьому острову, зокрема навколо Палермо, Катанії та Мессіни. Внаслідок пожеж троє осіб загинули.

Місцеві жителі звернулися до соцмереж, щоб привернути увагу до катастрофи.

“Люди не можуть ДИХАТИ від того, наскільки забруднене і гаряче повітря, їх змушують вийти на вулицю, тому що їхні будинки ГОРЯТЬ”, – пише користувачка Twitter Carmen.

У вівторок, 25 липня, італійські пожежники погасили 650 пожеж на Сицилії. 

Як запобіжний захід, гостей курортів Donna Carmela, San Antonio і  Galea agritourism евакуювали. Біля Трапані на західному узбережжі острова також евакуювали курорти та готелі в Сан-Віто-Ло-Капо.

Відомий археологічний парк Сегеста сильно постраждав від пожеж. У парку знаходяться деякі з найважливіших старовинних будівель Італії. Пожежа також призвела до перебоїв на дорогах та на залізниці в околицях. 

На Сицилії температура ртутного стовпчика досягла 46,7 градуса за Цельсієм.

У вівторок, 25 липня, у 16 ​​містах Італії оголошено стан тривоги через високу температуру, включаючи Палермо та Катанію.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.