У Середземному морі росіяни утримують один носій «Калібрів» – ВМС ЗСУ

Джерело: ВМС ЗСУ

Станом на ранок 16 лютого у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Відтак, у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває два ворожі кораблі, серед яких один носій крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 8 ракет.

Тим часом, у Чорному морі на бойовому чергуванні два ворожі кораблі, ракетоносії відсутні.

Натомість в Азовському морі на бойовому чергуванні – один ворожий корабель, ракетоносії також відсутні.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 10 суден, з них 1 рухалось з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 11 суден, з них 3 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

  • 14 лютого ЗСУ спільно з підрозділами ГУР знищили у Чорному морі великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.
  • За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.
  • Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що затоплення “Цезаря Кунікова” є “потужним нагадуванням”, що Україна може перемогти Росію, і закликав продовжувати фінансову підтримку України.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.