У Шанхаї з’явився автомат для переробки золота
Джерело: Mining
На тлі стрімкого зростання цін на золото у Шанхай представили перший “банкомат для переробки золота”, що привернуло значний інтерес громадськості, особливо літніх людей, котрі прагнуть заробити на коштовностях, які зберігали роками.
Автомат компанії Kinghood Group, що працює в межах концепції Smart Gold Store, призначений для прийому золотих виробів вагою понад 3 грами чистотою не менше 50%.

Джерело: Shenzhen Kinghood Group
Усі операції відбуваються автоматично: виріб зважується, розплавляється при температурі понад 1000°C, проходить дворазову перевірку проби. Після утримання комісії 18 юанів за грам кошти надходять на банківський рахунок користувача.
Зокрема за свідченням місцевих журналістів, 40-грамове намисто автомат оцінив у понад 36 000 юанів ($4 900) усього за пів години.
Компанія Kinghood у 2019 році запустила перше покоління магазинів Smart Gold Store з унікальним “золотим банкоматом”, який об’єднує послуги покупки, налаштування та переробки на одній платформі.
Система отримала премію за інновації у виробництві на JWA Sustainability Awards 2024 року.
Водночас новація відчутно вдарила по традиційних скупниках золота. Торговці скаржаться на зменшення клієнтів через високу швидкість обслуговування автоматів.
Так, у місцевій ювелірній крамниці “China Gold” зазначили, що скупляють золото по 715 юанів, а продають AU999 за 850 юанів за грам, одначе, попит усе одно падає. Особливо страждають магазини, котрі не мають власного видобутку.
На момент запуску автомата, 16 квітня, ціна золота в Китаї перевищила 1 000 юанів ($137) за грам, тоді як ф’ючерси COMEX торгувалися вище $3 400 за унцію. Shanghai Gold Exchange фіксував реальні ціни понад 788 юанів за грам.
На думку члена Шанхайської асоціації золота Сюй Вейсіна, впровадження таких автоматів цілком логічне, адже, коли золото дорожчає, населення намагається реалізувати активи. Разом з тим, він закликав не поспішати збувати дорогоцінний метал. За його словами, інститути та центробанки продовжують активно купувати золото, що може забезпечити зростання ціни й надалі.
Зауважимо, у понеділок золото подорожчало більш ніж на 3%, до нового історичного максимуму — понад $3 400 за тройську унцію. Від початку року дорогоцінний метал виріс у ціні на понад 27%, показавши кращу динаміку, ніж у 2024 році.
- Індійські жінки колективно володіють близько 24 000 тонн золота, що перевищує запаси інших країн. Це зокрема акцентує культурне значення та економічний вплив золота в Індії.
- У Бразилії завдяки сучасним криміналістичним технологіям розкрили масштабну схему незаконного видобутку золота в Амазонії. Як стало відомо, пастор, агент з нерухомості та підприємець у галузі видобутку корисних копалин Харлі Сандовал у липні 2023 року був затриманий за незаконний експорт 294 кг золота до США, Дубая та Італії.
- В Японії вирішили, що ієрогліф, який означає “золото” або “гроші”, символізує 2024 рік.
- У вересні цього року влада Болгарії вилучила рекордні 125 кг золота на кордоні з Туреччиною.
Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.
За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.