У Швеції перебуває мінімальна кількість мігрантів за минулі роки
Джерело: DW
У 2024 році кількість мігрантів, котрі бажають отримати притулок у Швеції, є найнижчою за тривалий час. Про це свідчать дані Національного інституту статистики, заявила міністерка у справах міграції Марія Мальмер Стенергард. З січня до травня 2024 року з країни виїхало на 5700 осіб більше, ніж до неї в’їхало. Очікується, що тенденція збережеться.
Кількість клопотань про надання притулку у Швеції нині є найнижчою з 1997 року.
Однак ця тенденція не є новою. Вже у 2016 році у Швеції було подано набагато менше прохань про притулок – 22 тисячі. Роком раніше їх було 156 тисяч – дуже високий показник для країни з населенням трохи більше ніж 10 мільйонів осіб.
Різке зниження кількості клопотань про притулок пояснюється зміною міграційного курсу уряду. Якщо раніше Швеція проводила досить ліберальну міграційну та інтеграційну політику і приймала безліч осіб із кризових країн, таких як колишня Югославія, Афганістан, Сирія, Ірак і Сомалі, то наприкінці 2015 року соціал-демократи, котрі перебували при владі, істотно змінили курс. Таку політику проводить новий уряд, який перебуває з жовтня 2022 року при владі у Швеції на чолі з прем’єр-міністром Ульфом Крістерссоном.
Загалом актуальні цифри свідчать, що в минулі роки Швеція ефективно обмежує міграцію. Однак однією з ознак того, що це не вирішує всіх її проблем, можна вважати рівень злочинності та кількість банд. Боротьба з цим явищем є важливою метою нинішнього консервативного прем’єра, який пояснює це “безвідповідальною міграційною політикою” попереднього уряду та невдалою інтеграцією мігрантів.
Країна вже багато років бореться зі злочинними угрупованнями, котрі в основному фінансуються внаслідок торгівлі наркотиками та шахрайства. Через конфлікти між бандами у Швеції постійно відбуваються смертельні перестрілки та вибухи. Непоодинокі випадки, коли гинуть безневинні люди, звичайні перехожі. Злочини такого роду зазвичай відбуваються в бідних кварталах і передмістях, де живуть в основному особи з міграційним корінням. На думку експертів, це пов’язано з високим рівнем безробіття, відсутністю перспектив та бідністю у цих районах.
Нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідавши місце нападу на відвідувачів фестивалю в Золінгені, заявив про необхідність прискорити депортацію нелегальних мігрантів на тлі погіршення безпекової ситуації.
- У Франції посилять охорону синагог після інциденту з підпалом, який стався в місті Ла-Гранд-Мотт на півдні країни. Вибух поблизу синагоги, що стався в суботу, спричинив серйозне занепокоєння серед місцевої влади.
- Хвиля протестів проти масового туризму в Іспанії може поширитися по всій Європі через збільшення кількості туристів і зростання цін на житло для місцевих, заявив старший керівник проєкту ЮНЕСКО зі сталого туризму Пітер ДеБрайн.
- Польща домоглася скорочення потоку мігрантів із Білорусі, погрожуючи перекрити ключовий китайський залізничний маршрут до Євросоюзу. Президент Польщі Анджей Дуда під час державного візиту до Пекіна у червні пов’язав питання міграції та транзиту вантажів на білоруському кордоні. Внаслідок цього кількість нелегальних перетинів кордону з Білорусі до Польщі значно зменшилася.
- Парламент Фінляндії в п’ятницю, 12 липня, прийняв закон, який надає прикордонникам право блокувати шукачів притулку, які перетинають кордон з Росією.
- На Канарських островах значно зросла кількість нелегальних мігрантів у 2024 році. За перші 7,5 місяців на архіпелаг прибули 22 304 мігранти, що більше ніж удвічі перевищує кількість за аналогічний період минулого року, коли цей показник складав 9 864 осіб.
В Україні триває 963-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 668 тисяч осіб.
Лауреатка Нобелівської премії з літератури 2024 року південнокорейська письменниця Хан Канг вирішила не проводити пресконференцію через конфлікти у світі, серед яких російсько-українська війна.
У Фінляндії в листопаді опублікують новий інтернет-довідник, який міститиме інформацію різних органів влади про підготовку та дії в умовах війни та в інших кризових ситуаціях.
Одна людина загинула, ще дев’ятеро зазнали поранень внаслідок стрілянини, яка сталася в кампусі Університету штату Теннессі (TSU).
За словами аналітиків, зростання експорту з Індії підсанкційних товарів до РФ стало можливим через російські запаси рупій від продажу нафти.