У Швеції закликали усіх громадян бути готовими до війни

Джерело: TV4

У Швеції вважають, що виникла загроза війни, тож головнокомандувач Збройних сил Швеції Мікаель Бюден разом із міністром цивільної оборони Карлом-Оскаром Боліном закликають всіх громадян діяти для зміцнення обороноздатності країни.

Міністр Болін висловив серйозне занепокоєння тим, що процес модернізації цивільної оборони відбувається надто повільно, оголошуючи, що у Швеції може виникнути війна, і всі громадяни повинні взяти участь у зміцненні обороноздатності країни.

Головнокомандувач Бюден підтримав цю позицію, закликаючи перейти від слів до дій і вказавши, що в останні роки було зроблено значні інвестиції в оборону для зміцнення безпеки Швеції. Він також висловив переконання, що приєднання Швеції до НАТО покращить її обороноздатність, заохочуючи громадян готуватися до можливих викликів.

Бюден наголосив на важливості міцного громадянського суспільства в умовах війни і закликав до усвідомлення серйозності ситуації, зокрема, звертаючи увагу на події в Україні та заохочуючи громадян задуматися, як вони можуть готуватися до потенційних загроз.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.