У Швейцарії набуде чинності заборона на носіння паранджі з 1 січня

Джерело: Reuters

6 листопада в уряді Швейцарії повідомили про заборону на носіння паранджі у громадських місцях, широко відому як “заборона на паранджу”, з 1 січня 2025 року.

Відповідний захід, схвалений на референдумі 2021 року у Швейцарії і засуджений мусульманськими асоціаціями, ініційований тією ж групою, котра організувала заборону на будівництво нових мінаретів у 2009 році. Тоді Ісламська центральна рада Швейцарії заявила, що референдум вказує на поширення “антимусульманської ненависті” у країні.

Федеральна рада вже зафіксувала початок дії заборони, тож кожному, хто незаконно її порушить, загрожує штраф до 1 000 швейцарських франків (1 144 долари).

Заборона не поширюється на літаки, дипломатичні та консульські установи, а також на місця поклоніння та інші священні місця, заявили в уряді.

Також закривати обличчя дозволять з міркувань охорони здоров’я та безпеки, місцевих звичаїв або через погодні умови. Закриті обличчя також будуть дозволені з мистецьких та розважальних міркувань, а також для реклами, додали в уряді.

Окрім того, якщо такі покриття необхідні для особистого захисту при здійсненні свободи вираження поглядів і зібрань, вони повинні бути дозволені за умови, що відповідальний орган вже схвалив їх, і громадський порядок не буде порушено.

Нагадаємо, у 2023 році за результатами національного голосування, парламент Швейцарії заборонив носити одяг, який повністю закриває обличчя.

6 листопада, прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе привітав Дональда Трампа з “рішучою перемогою” на президентських виборах у США, сподіваючись на оновлення відносин між країнами.

В США молоді люди після десятиліть зменшення рукописного навчання не вміють розписуватись, через що голоси багатьох виборців покоління Z (зумери) були відхилені системою.

6 листопада Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц звільнив міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП). 

6 листопада чинний президент США Джо Байден зателефонував Дональду Трампу, щоб привітати його з перемогою на виборах і запросити до Білого дому для обговорення перехідного періоду.

Наявність військ КНДР у Європі є “переломним моментом”, який може знаменувати початок “набагато темнішої” фази війни в Україні. Нині необхідна “політична рішучість, щоб триматися курсу у довгостроковій перспективі”, а також “змінити траєкторію війни”.