У Швейцарії падає вартість заморожених російських активів

Джерело: сайт урядового департаменту, який відповідає за дотримання санкцій (SECO)

Швейцарський урядовий департамент, відповідальний за дотримання санкцій (SECO), повідомив про зниження вартості фінансових активів, заморожених у зв’язку з санкціями проти Росії. Станом на 31 грудня 2023 року загальна вартість цих активів склала 5,8 мільярда швейцарських франків (приблизно 6,4 мільярда доларів), що на 1,7 мільярда франків менше порівняно з груднем 2022 року.

Зниження вартості зумовлене просіданням цін на деякі цінні папери, пов’язані з Росією, в результаті міжнародних санкцій. Крім того, минулого року SECO заморозив додаткові фінансові активи на суму 580 мільйонів швейцарських франків та два об’єкти нерухомості.

На сьогодні під санкціями знаходиться 17 об’єктів нерухомості у Швейцарії. Також заблоковано інші активи, включаючи спортивні та розкішні автомобілі, витвори мистецтва, меблі та музичні інструменти.

Окремо повідомляється про активи Російського центрального банку у Швейцарії, які становлять приблизно 7,24 мільярда швейцарських франків. З 25 березня 2022 року ці активи іммобілізовано, тобто на них накладено заборону на всі операції, пов’язані з управлінням ними.

Читайте також: Юристи запевнили, що конфіскація заморожених активів РФ не суперечить міжнародному праву

Однак активи на суму 140 мільйонів швейцарських франків розблоковано після того, як розслідування показало, що юридичні умови для їх заморожування не були дотримані.

  • 21 березня лідери Євросоюзу попередньо погодили пропозицію стосовно використання доходів із заморожених російських активів для допомоги Україні.
  • Раніше глава Єврокомісії раніше заявила, що не може бути сильнішого символу та більшої користі для цих грошей, ніж зробити Україну та всю Європу безпечнішим місцем для життя. Фон дер Ляєн зазначила, що загроза війни для ЄС “може бути неминучою, але це не неможливо”.

Російська компанія “РусХемАльянс” подала нові позови проти п’яти європейських банків, які припинили фінансування будівництва газового проєкту в Росії після запровадження санкцій.

Президент Росії Володимир Путін наказав збільшити чисельність армії на 180 тисяч. Це вже втретє від початку повномасштабного вторгнення він віддає подібні накази.

Німеччина надасть додаткові 100 мільйонів євро допомоги Україні цієї зими.

Станом на ранок 17 вересня в Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні п’ять носіїв крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 36 ракет.

Минулої доби, 16 вересня, російські війська обстріляли низку населених пунктів Херсонської області. Є жертви.