У Швейцарії відбувається другий день Глобального саміту миру

Джерело: The Guardian

Лідери та офіційні особи з понад 90 країн вже другий день беруть участь у мирному саміті у Швейцарії. На захід не запрошували Росію, а Китай проігнорував його.

Сьогодні країни розділяться на три робочі групи. Вони розглядатимуть питання ядерної безпеки, гуманітарні питання і продовольчу безпеку та свободу судноплавства в Чорному морі.

“Гуманітарна” група зосередиться на питаннях військовополонених, цивільних затриманих та долі зниклих безвісти. Ще порушать питання репатріації дітей, вивезених з окупованої території України до Росії.

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс наголосив, що близько 20 тисяч українських дітей фактично викрали зі своїх родин, громад та країни.

“Продовольча” група зосередиться на падінні сільськогосподарського виробництва та експорту з України. До складу цієї робочої групи входять 30 країн, включаючи Велику Британію, Бразилію, Німеччину, Гану, Ізраїль, Кенію, Південну Корею, Іспанію, Таїланд і Туреччину.

Група з ядерної безпеки розглядатиме ситуацію на українських атомних електростанціях, зокрема на Запорізькій АЕС. На ній всі реактори були зупинені з середини квітня. Переговори стосуватимуться зниження ризику аварії внаслідок несправності або атаки на ядерні об’єкти України.

Також обговорюється можливий другий саміт, на якому Україна прагне представити Росії узгоджений на міжнародному рівні план миру.

  • У Швейцарії в Люцерні, куди зараз прибули десятки світових лідерів на Глобальний саміт миру, родичі українських військовополонених вийшли на демонстрацію.
  • У Швейцарії 15 червня завершилося перше засідання Глобального саміту миру. За посиланням ключові заяви президента України Володимира Зеленського, британського прем’єра Ріші Сунака та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

На заході Україні через аномальну спеку сталися пожежі на енергетичних обʼєктах. Всього сталися два інциденти.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.